طنزنامه فساد در فوتبال/ قسمت چهارم؛

فساد در فوتبال؟! مگه داریم؟! مگه می‌شه؟!/ متن گزارش را برای فوتبالیست‌ها ترجمه کنید!

به نظر می‌رسد از بس این اهالی فرهیخته فوتبال درگیر مسائل علمی، کنفرانس‌های پژوهشی، تهیه مقالات ای اس آی و البته گرفتن دیپلم خود هستند، هنوز فرصت نکرده‌اند که کلمه به کلمه، این متن سنگین را ترجمه کنند.

به گزارش میدان نیوز، پرونده فساد در فوتبال هنوز در جریان است…

گیر اول؛ خوشبختانه با وجود گذشت چندین روز از انتشار گزارش فساد در فوتبال، هنوز دوستان عزیز متخلص به “علی”، لیدرهای عزیز، نورچشمی‌های بازیکنان و اهرم‌های فشار ورزشی، ابر، باد، مه، خورشید و فلک و دیگر هنوز محل اختفای ما را پیدا نکرده‌اند پس ما می‌توانیم باز هم در باب فساد فوتبال ایران، قلم بزنیم و کسی هم آسیبش به ما نرسد.

گیر دوم؛ راستش برای خود ما هم عجیب بود که این فوتبالیست‌های همیشه معترض، هنوز واکنش درست و حسابی به گزارش منتشر شده فوتبال نشان نداده‌اند؛ البته تحلیل این موضوع، چندان هم سخت نبود چراکه به نظر می‌رسد از بس این اهالی فرهیخته فوتبال درگیر مسائل علمی، کنفرانس‌های پژوهشی، تهیه مقالات ای اس آی و البته گرفتن دیپلم خود هستند، هنوز فرصت نکرده‌اند که کلمه به کلمه، این متن سنگین را ترجمه کنند.

خب البته خدای ناکرده ما قصد بی‌احترامی به دوستان فرهیخته فوتبالیست را نداریم و اصلاً نمی‌خواهیم بگوییم که این دوستان سواد خواندن و نوشتن را هم به زور دارند اما به هر حال، حسنی به مکتب نمی‌رفت، وقتی می‌رفت، جمعه می‌رفت!

آقا اصلاً چرا یکی نمی‌آید این متن سنگین را برای دوستان فوتبالیست ترجمه کند؟! خب بندگان خدا با برخی از کلمات هنوز انس نگرفته‌اند؟! آنها را به کلمات چه، نفس عمل مهم است! آدم باید دلش پاک باشه…

گیر سوم؛ علی دایی یک جایی گفته بود که فساد موجود در فوتبال یک چندم فساد موجود در دیگر دستگاه‌های کشور است و بهتر است قبل از فوتبال، به جاهای دیگر برسیم. فکرش را بکنید ؟! یک هزارم؟! حالا نمیشود به خاطر ما یک چیزیش را کم کنید؟!

گیر چهارم؛ همین فردا بازی تیم‌های استقلال و پرسپولیس با ذوب‌آهن و سپاهان برگزار می‌شود. من نگران آن اتفاق‌هایی هستم که در حاشیه سفر این تیم‌های سرخابی به شهرستان‌ها و در لابی هتل عباسی رخ می‌دهد و با پیگری حراست هتل در نهایت… اصلاً حالا که فکرش را می‌کنم، دخالت در این کارها به ما نیامده است… تا روزی دیگر، خدا نگهدار…

Go to TOP