نوروزی: بزودی نتایج پرونده سلامت ورزشکاران المپیکی به کمیته المپیک اعلام می‌شود

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به همکاری خوب فدراسیون‌ها با فدراسیون پزشکی ورزشی برای تشکیل پرونده سلامت ورزشکاران المپیکی گفت: به زودی نتایج پرونده سلامت ورزشکاران المپیکی به فدراسیون‌ها و کمیته ملی المپیک اعلام خواهد شد.

به گزارش میدان نیوز، دکتر غلامرضا نوروزی در رابطه با روند تشکیل پرونده سلامت ورزشکاران اعزامی به المپیک ۲۰۱۶ ریو اظهار کرد: با همکاری خوبی که فدراسیون‌های المپیکی در این زمینه داشتند تقریبا انجام معاینات تخصصی و تشکیل پرونده سلامت ورزشکاران المپیکی به اتمام رسیده و منتظر تیم‌هایی هستیم که به زودی موفق به کسب سهمیه المپیک در رقابتهای آینده خواهند شد. البته جمع بندی نتایج کار در اسرع وقت در رابطه با وضعیت ورزشکاران اعزامی به المپیک به فدراسیون‌های مربوطه و کمیته ملی المپیک ارجاع داده خواهد شد.

وی با اشاره به این که شرایط تیم‌های اعزامی به المپیک از نظر آسیب‌ دیدگی بسیار راضی کننده بود، افزود: در حال حاضر شرایط راضی کننده است و مشکل خاصی که نگران کننده باشد، وجود ندارد.

نوروزی همچنین از ایجاد تغییرات در انجمن تغذیه و کمیته تغذیه ورزشکاران اعزامی به المپیک ریو خبر داد و گفت: به جهت مشغله کاری دکتر شهرام فرج‌زاده و برای این که بتوانیم این کمیته را نسبت به گذشته فعال‌تر کنیم، قرار بر این است که در روز شنبه طی مراسمی مسوولیت انجمن تغذیه و کمیته تغذیه ورزشکاران اعزامی به المپیک به دکتر محمد حضوری واگذار شود. ما معتقدیم که تغذیه ورزشکاران اعزامی به المپیک در اولویت قرار دارد و ما باید بتوانیم در خصوص مکمل‌ها و تهیه برنامه غذایی مناسب برای ورزشکاران اعزامی شرایط بهتری داشته باشیم. به همین جهت با دادن این مسوولیت به دکتر حضوری به عنوان مسوول کمیته تغذیه فدراسیون پزشکی ورزشی به دنبال این هستیم تا این کمیته نسبت به گذشته فعالیت وسیع‌تری را داشته باشد.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی در پایان با بیان این نکته که به زودی لیست پزشکان اعزامی به المپیک ۲۰۱۶ اعلام خواهد شد، خاطرنشان کرد: در لیست نفرات اعزامی به المپیک تلاش شده، از وجود کسانی در المپیک ریو به عنوان پزشک استفاده کنیم که در وهله نخست با تیم‌های المپیکی کار کرده باشند و در حوزه فعالیت خود جزو بهترین‌ها و باتجربه‌ترین افراد باشند. بنابراین صرف نظر از این که چند نفر در لیست اعزامی حضور خواهند داشت، تلاش ما بر این است که از لحاظ کیفی بهترین‌ها را راهی المپیک ریو کنیم.

ایسنا

Go to TOP