پس از اضافه شدن کاراته به المپیک 2020

اسپینوس: به رسالت خویش عمل کردیم/ تیرمان به هدف خورد

ریاست فدراسیون جهانی کاراته پس از قطعی شدن حضور این رشته ورزشی پرهوادار در المپیک ۲۰۲۰ گفت: اکنون با صدای بلند و خواشحالی می گویم که به رسالت خویش عمل کردیم و تیرمان به هدف خورد.

به گزارش میدان نیوز، مقامات کمیته بین‌المللی المپیک تصمیم گرفتند پنج رشته ورزشی جدید را به دور بعدی این بازی‌های جهانی اضافه کنند. بر این اساس کاراته، بیس‌بال/ سافت‌بال،  صخره‌نوردی، اسکیت بورد و موج‌سواری رشته‌هایی هستند که در المپیک ۲۰۲۰ توکیو حضور خواهند داشت.

پس از انتشار این خبر رسمی، واکنش‌های جهانی در فضای ورزش پر هوادار کاراته قابل تامل بود و بسیاری از قهرمانان کاراته در سراسر جهان در صفحات شخصی و رسمی خود این پیروزی بزرگ را به جامعه جهانی کاراته تبریک گفتند.

آنتونیو اسپینوس، ریاست فدراسیون جهانی کاراته نیز در این رابطه با حضور در نشست خبری در شهر ریو به خبرنگاران گفت: ما به رسالت خویش عمل کردیم و بالاخره تیرمان به هدف خورد. در المپیک ۲۰۲۰  توکیو شاهد حضور کاراته هستیم و این برای ورزش کاراته یک موفقیت بزرگ است، برای رسیدن به چنین روز بزرگی خیلی صبر کردیم و ناملایمات زیادی را دیدیم اما سعی کردیم همیشه حرفه‌ای باشیم و حرفه‌ای عمل کنیم.

وی ادامه داد: ۵۰ سال پیش در شهر نیپون رقابت‌های جهانی کلید خورد و همان روز برای رسیدن به المپیک هم قسم شدیم، منظورم اتحاد جامعه جهانی کاراته است که من عضو کوچکی از آن هستم، نام‌ها مهم نیست و مهم نام کاراته است که اکنون جهانی شده و به حقش رسیده است.

اسپینوس افزود: باید از سازمان‌های جهانی و حامیان مالی کاراته تشکر کنم که در این راه به ما کمک کردند، همچنین از ریاست کمیته بین المللی المپیک نیز نهایت تشکر را دارم. توماس باخ با دید روشن خود کاراته را انتخاب کرد و به حضور ما در المپیک صحه گذاشت.

فارس

Go to TOP