فرزام: شرایط تغذیه ورزشکاران از بازی‌های آسیایی هم پایین‌تر است/ قرعه جاور بسیار سخت است

سرمربی تیم روئینگ بانوان با اشاره به قرعه دشوار جاور،‌ گفت: جاور در شرایط ایده‌آل قرار دارد و آماده است تا از فردا به مصاف رقبای خود برود.

به گزارش میدان نیوز، افشین فرزام در خصوص شرایط تمرینی مهسا جاور در پیست قایقرانی ریو، اظهار داشت: پیست محل تمرین قایقرانی تقریبا در زمان کم بودن ترافیک یک ساعت و در ساعات شلوغی ریو یک ساعت و نیم با دهکده ورزشکاران فاصله دارد. از آنجا که دو تایم تمرین در روز داریم، برای رفت و برگشت این مسیر ۴ تا ۵ ساعت زمان لازم است. در پیست تمرین هم معمولا باد و موج است و حتی این موضوع پیست روئینگ را تعطیل کرد و باعث شد تا به ناچار در خشکی تمرین کنیم.

وی در ادامه افزود: این شرایط برای همه ورزشکاران وجود دارد و فکر می‌کنم با وجود بادهای از بغل می‎وزد،‌ در روز مسابقه همه قایقرانان با مشکل روبه‎رو شوند و نتوانند رکوردهای مد نظر خود را ثبت کنند.

سرمربی تیم  روئینگ بانوان، تاکید کرد: مهسا جاور تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته است و در شرایط ایده‌آل قرار دارد و آماده است تا از فردا به مصاف رقبای خود برود. او باید با حریفانی از کشورهای آمریکا، اندونزی، لیتوانی، دانمارک و آرژانتین رقابت کند و با قرعه بسیار سختی رو به رو است. گروه او شش نفره است و تمامی آنها مدعی صعود هستند. اعتقاد دارم گروه سخت‎ترین گروه است.

وی در خصوص شرایط میزبانی برزیل نیز تصریح کرد:شرایط اسکان ورزشکاران نسبت به المپیک لندن در شرایط ضعیف‌تری قرار دارد و معتقدم که شرایط تغذیه ورزشکاران حتی نسبت به بازی‌های آسیایی گوانگجو نیز پایین‌تر است.

فرزام در خصوص روند آمادگی مهسا جاور، گفت: اردوی خوبی در پرتغال داشتیم و جاور در شرایط ایده‌آل قرار گرفت اما به ناچار مجبور شدیم برای حضور در المپیک به همراه کاروان به تهران برگردیم و اردویی ۸ روزه را در گرمای تهران پشت سر بگذاریم.

وی در پایان گفت: ما در تلاشیم تا در روز دوم مسابقات روئینگ در شانس مجدد به یک چهارم نهایی صعود کنیم و امیدوارم مهسا جاور بهترین عملکرد را داشته باشد.

تسنیم

Go to TOP