عملکردمان در المپیک در مجموع رضایت‌بخش بود

داورزنی: تحمیل بازیکن به تیم ملی والیبال واقعیت ندارد/ درباره انتخاب سرمربی تیم ملی نباید عجله کنیم

رئیس فدراسیون والیبال گفت: فکر می‌کنم صعود به جمع ۸ تیم برتر آن هم در اولین حضور عملکرد قابل قبولی باشد.

به گزارش میدان نیوز، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال در مورد عملکرد تیم ملی والیبال ایران در رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو اظهار داشت: ما برای نخستین بار توانستیم با جنگندگی و برنامه‌ریزی خوب جواز حضور در رقابت‌های المپیک را کسب کنیم. در رقابت‌های المپیک هم به ۲ پیروزی دست پیدا کردیم که در مجموع عملکردمان فکر می‌کنم رضایتبخش بود.

وی ادامه داد: در المپیک و در بازی اول به آرژانتینی باختیم که اگر نگاهی به رزومه آن بکنیم، می‌بینیم این تیم ۱۰ سال در جمع ۶ تیم برتر دنیا قرار دارد و مربی به کشورهای دیگر صادر می‌کند. این تیم صاحب سبک است و نباید اطلاعات غلط از این تیم به مخاطبان بدهیم. ما خودمان هم خیلی دوست داشتیم حریفانی مانند آرژانتین، لهستان و ایتالیا را شکست دهیم اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد اما با این حال فکر می‌کنم صعود به جمع ۸ تیم برتر آن هم در اولین حضور عملکرد قابل قبولی باشد.

داورزنی خاطرنشان کرد: شاید بهتر باشد از همین حالا برای المپیک ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی کنیم و از نقاط ضعف و قوت تیم ملی در بازی‌های المپیک ریو درس بگیریم. قطعا نمی‌توان گفت که تیم ملی در ریو بی‌نقص بود اما باید سعی کنیم از این نقاط ضعف درس بگیریم.

رئیس فدراسیون والیبال در خصوص انتخاب سرمربی برای تیم ملی گفت: به هر حال قرارداد لوزانو با فدراسیون ایران به اتمام رسیده است. این روزها در رسانه‌ها می‌بینم که افراد و کارشناسان مختلف در مورد انتخاب سرمربی اظهار نظر می‌کنند اما به عقیده من نباید خیلی عجله کرد. ما برای انتخاب سرمربی و یا حتی تمدید قرارداد لوزانو نظرات همه را می‌گیریم و جلسات مختلفی برگزار می‌کنیم تا در نهایت بهترین تصمیم را بگیریم.

داورزنی ادامه داد: متاسفانه این روزها می‌شنوم که برخی‌ها می‌گویند افراد خاص والیبال بازیکنان را به تیم ملی تحمیل می‌کند اما واقعا این صحبت‌ها صحت ندارد. من با ولاسکو، کواچ و لوزانو در این خصوص صحبت می‌کردم اما هیچ کدام از آنها این موضوع را تائید نکردند و گفتند انتخاب بازیکنان تمام و کمال بر عهده خودمان بوده و با سلیقه خودمان این نفرات را انتخاب کردیم.

وی با اشاره به برگزاری لیگ برتر والیبال عنوان کرد: به خوبی می‌دانیم که برگزاری منظم لیگ چقدر در عملکرد تیم ملی تاثیر دارد. به همین دلیل سعی می‌کنیم لیگی منظم داشته باشیم و از خروجی آن به نحو احسن استفاده کنیم. برای برگزاری هر چه بهتر لیگ برتر جلساتی خواهیم داشت و تدابیری می‌اندیشیم تا لیگ برتر بی‌نقص و در بهترین شرایط برگزار شود.

فارس

Go to TOP