سجادی خبر داد:

برای فدراسیون تیراندازی سرپرست انتخاب می‌شود/رأی دیوان باید اجرا شود

معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش از برگزاری مجدد انتخابات تیراندازی خبر داد.

به گزارش میدان نیوز، سید نصرالله سجادی معاون قهرمانی در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان درباره برگزاری مجدد انتخابات فدراسیون تیراندازی گفت: مهلت دیوان عدالت اداری به ما مدت ها پیش به اتمام رسیده است و وزارت ورز  و جوانان به عنوان وزارتی قانون مدار ملزم به اجرای حکم این دیوان در خصوص رییس فدراسیون تیراندازی است.

وی با اشاره به سخنان حجت الاسلام والمسلمین بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری افزود: ما ملزم به اجرای قانون هستیم و تاکید رئیس محترم دیوان عدالت اداری برگزاری انتخابات فدراسیون تیراندازی و معرفی رییس جدید است.

رییس دیوان عدالت اداری پانزدهم آذرماه در سخنانی به مناسبت سالروز تاسیس دیوان عدالت اداری از در حال اجرا بودن حکم نماینده مجلس دو شغله خبر داد و گفت: وزارت ورزش  قرار است بزودی برای این فدراسیون انتخابات برگزار و رییس جدید را معرفی کند.

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش  و جوانان در بخش دیگری از صحبت های خود با پایگاه خبری این وزارتخانه در خصوص شکایت مطروحه از وزارت ورزش  و جوانان مبنی بر دوشغله بودن مهدی هاشمی رییس فدراسیون تیراندازی اظهار داشت: رای دیوان عدالت اداری در این خصوص کاملا مشخص است که می گوید “بر اساس قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل، نمایندگان مجلس اجازه تصدی شغل دیگری را از جمله در موسساتی که تمام یا قسمتی از آن متعلق به دولت باشند را ندارند.

سجادی با اشاره به حکم دیوان عدالت اداری خاطرنشان کرد: در همین حکم آمده است با عنایت به مستندات ذکر شده رییس فدراسیون تیراندازی حق شرکت در انتخابات مذکور را در آن تاریخ نداشته است و انتخابات مذکور در خصوص وی فاقد مبنای قانونی بوده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: بعد از صدور حکم اولیه ۲۰ روز زمان تجدید نظرخواهی دادند که در رای تجدید نظر نیز حکم اولیه لازم الاجرا تشخیص داده شد و در انتهای متن حکم تاکید شده است “رای صادره کماکان به قوت خود باقی است.”

سجادی ادامه داد: پس از آن اخطاری در تاریخ ۵ مهر ۹۵ از سوی دیوان عدالت اداری به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شد که بیان می کرد حکم صادره حداکثر ظرف مدت یک ماه باید اجرایی شود ولی به دلیل آنکه وزارتخانه درگیر تغییر و تحولات بود، وزارت ورزش و جوانان درخواست یک ماه فرصت بیشتر کرد که آن یک ماه هم اکنون به اتمام رسیده است.

سجادی در پایان تاکید کرد: همه ما باید به قانون احترام بگذاریم و رای صادره از دیوان عدالت اداری هم اجرای بخشی از قانون است. از نظر ما تبعیت از این رای قطعی است و باید حداکثر ظرف مدت یک هفته این رای اجرا گردد و برای فدراسیون تا زمان انتخابات رییس جدید آن سرپرست خواهیم گذاشت.

فارس

Go to TOP