رئیس انجمن پاراتکواندوی فدراسیون جانبازان و معلولان:

پاراتکواندوی ایران توانایی بالایی دارد/ ۴ ملی‌پوش در رنکینگ اول جهان هستند

در پایان رقابت‌های پاراتکواندوی قهرمانی کشور برترین‌ها انتخاب و به اردوی تیم ملی دعوت می‌شوند.

به گزارش میدان نیوز، و به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، رئیس انجمن پاراتکواندوی فدراسیون جانبازان و معلولان گفت: ورزشکاران پاراتکواندو از سال ۲۰۰۹ در رقابت‌های مختلف آسیایی و جهانی شرکت کرده‌اند. ضمن اینکه با ورود این رشته به پارالمپیک، ملی‌پوشان با حضور در رقابت‌های مختلف امتیاز و رده‌بندی جهانی خود را ارتقا داده‌اند که در حال حاضر ۹ نفر رده‌بندی جهانی دارند و از این تعداد ۶ نفر در رده اول تا ششم جهان هستند.

مسعود لشکری افزود: برترین‌های رقابت‌های قهرمانی کشور به تیم ملی دعوت می‌شوند و سپس نفرات برتر، انتخاب شده و در رقابت‌های بین‌المللی شرکت می‌کنند. البته هنوز مسابقات برون‌مرزی تیم مشخص نشده است، اما نخستین مسابقه جهانی پاراتکواندو سال آینده برگزار می‌شود.

وی هدف بلند مدت تیم ملی را حضور موفق در بازی‌های پاراآسیایی دانست و اظهار داشت: هدف از آمادگی تیم ملی حضور در رقابت‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است. پاراتکواندوی ایران توانایی بالایی دارد و چهار نفر از ملی‌پوشان در رنک یک جهان هستند.

لشکری درباره برگزار نشدن رقابت‌های پاراتکواندوی قهرمانی کشور بانوان خاطرنشان کرد: رقابت‌های بانوان به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد شرکت کنندگان برگزار نشد، اما قصد داریم پیش از رقابت‌های جهانی پاراتکواندو، انتخابی تیم ملی بانوان را برگزار کرده و بازیکنان برتر را به اردوی تیم ملی دعوت کنیم.

رئیس انجمن پاراتکواندوی فدراسیون جانبازان و معلولان در پایان از حمایت‌های محمد پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندو، در برگزاری اردوها و اعزام به مسابقات و همکاری و تعامل خوب محمود خسروی‌وفا، رئیس کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولان، تشکر کرد.

تیم ملی پاراتکواندوی ایران در سال ۹۵ عنوان قهرمانی آسیا و تورنمنت بین‌المللی مصر را به دست آورد.

 

Go to TOP