وزیر ورزش به فکر فاجعه‌ای که در باکو رخ داده باشد

خداداد: استعفای ذوالقدری صوری بود/آقایان می‌خواهند فشار منتقدان را کم کنند

قهرمان سابق تیم ملی تکواندو گفت: ذوالقدری با استعفا از ریاست سازمان تیم‌های ملی خواست فشار را از روی دوش رئیس فدراسیون بردارد و با افکار عمومی بازی کند، در واقع این روش همان بازی شطرنج معرف این دو نفر است.

به گزارش میدان نیوز، پس از ناکامی تکواندو در المپیک ریو، تکواندو بار دیگر با حضور در مسابقات جایزه بزرگ و جام جهانی باکو ناکامی های دیگری رقم زد، اما پس از این ناکامی غلامحسن ذوالقدری رئیس سازمان تیم‌های ملی در حرکتی صوری از ریاست سازمان تیم‌های ملی استعفا داد تا شاید یک مقدار این فشارها از روی دوش رئیس فدراسیون برداشته شود. البته پیش از این با تغییراتی که در ریاست کمیته داوران رخ داد؛ مشخص بود که با پست جدیدی که رئیس فدراسیون تکواندو به رضایی داده، قرار است پس از جام جهانی بازی دیگری را شروع کند.

بهزاد خداداد اظهار داشت: متاسفم از اینکه تکواندوی ایران روزی برای خود در دنیا نام و نشانی داشت حالا این روزها از مسابقات جام جهانی به راحتی حذف می‌شود. ناکامی تکواندو در آذربایجان نه نیاز به کارشناسی دارد و نه نیاز به کنکاش برای دلیل شکست آن. من عضو کوچک این خانواده بزرگ هستم و سال‌های سال برای بالا نگه داشتن پرچم کشورمان در میادین مختلف سختی‌های زیادی را کشیدم اما حالا شاهدیم که تمام زحمات قهرمانان این رشته به دلیل عدم مدیریت رئیس فدراسیون بر باد رفت.

وی در ادامه افزود: ما چندین بار به مسئولان فدراسیون گوشزد کرده بودیم که اگر شرایط مدیریت تکواندو به همین روال پیش برود، ناکامی بزرگی در پیش است اما آنها به صحبت‌های پیشکسوتان و قهرمانان این رشته اهمیت ندادند تا اینکه فاجعه بزرگ در جام جهانی رخ داد و تکواندوی ایران از گردونه رقابت‌ها با شکست حقیرانه مقابل ترکیه حذف شد.

دارنده چندین نشان طلای مسابقات جهانی در ادامه عنوان کرد: برای این ناکامی گریه کردم. برای اینکه ما کم برای این رشته زحمت نکشیده‌ایم. امثال مجید افلاکی‌ها و هادی ساعی‌ها برای این رشته دست و پا شکستند اما در پایان شاهدیم که با مدیریت غلط رئیس فدراسیون فوتبال ما جزو کشورهای درجه سوم و چهارم دنیا هم نیستیم. حالا کار به جایی رسیده که در مسابقات همه کشورها آرزو می‌کنند با ایران در یک قرعه باشند. این اتفاق برای ما تاسف‌بار است چرا که در گذشته حتی کره‌ای‌ها که مهد تکواندوی دنیا هستند، آرزو می‌کردند با ما هم‌گروه نشوند اما حالا با مدیریت غلط آقایان ورق برگشته و دوران ناکامی تکواندو فرا رسیده است.

خداداد در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: گوش ندادن به انتقادها و پیشنهادهای پیشکسوتان و قهرمانان سابق تکواندو سرانجام این می‌شود که ما شاهدیم. بارها و بارها قهرمانان سابق تکواندو مشکلات این رشته را به مسئولان فدراسیون گفتند اما آنها برای ساکت کردن پیشکسوتان و قهرمانان خود شکایت کردند تا با این روش آنها را ساکت کنند. این تفکرات غلط پایانش همین فاجعه‌ای است که در باکو رخ داده.

وی در مورد استعفای رئیس سازمان تیم‌های ملی، گفت: استعفای ذوالقدر در واقع یک بازی قدیمی است که مسئولان فدراسیون با این رفتار می‌خواهند ذهن افکار عمومی را درگیر کنند. قطعا ذوالقدر به دنبال این است که یک مقدار این فشارها را از روی دوش رئیس فدراسیون بردارد. در واقع این کارها سیاه‌بازی است و اصلا او تصمیمی برای رفتن از تکواندو ندارد. شما نگاه کنید بعد از المپیک با برنامه‌ریزی که کرده بودند مهدی بی‌باک و یوسفی از مربیان تیم ملی را قربانی فاجعه المپیک کردند و حالا با استعفای ذوالقدر او خود را قربانی فاجعه جام جهانی کرده تا ذهن همه خانواده تکواندو را درگیر این موضوع کند. شک نکنید که رئیس سازمان تیم‌های ملی تصمیمی برای رفتن از تکواندو ندارد و تمام اینها همان بازی معروف شطرنج پولادگر و ذوالقدر است که با جابه‌جایی مهره‌ها فشار ناکامی‌های خود را کم می‌کنند. امیدواریم رئیس بازنشسته سازمان تیم‌های ملی و پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو برای همیشه این فدراسیون را رها کنند. قطعا سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان که یک فرد کاملا ورزشی است می‌تواند تکواندو را از این منجلاب نجات دهد.

فارس

Go to TOP