در گفت و گو با رییس هیئت کاراته استان اصفهان عنوان شد:

برنامه ریزی ویژه برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو/ ورود خیران به رشته ورزشی کاراته

کمیته المپیک در هیئت کاراته استان تشکیل داده شده است که عمده کار این کمیته در ۹ شهرستان فعال در کاراته، برگزاری کلاس برای خانم ها و آقایان است

به گزارش میدان نیوز، رییس هیئت کاراته استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار میدان راجع به اهم فعالیت ها برگزار شده این هیئت اظهار داشت: خوشبختانه برنامه های تقویم هیئت ورزشی کاراته در ۹ ماهه اخیر با این که تقویم پر باری هم بود به طور کامل برگزار شده است و البته چیزی که در تفاهم نامه با اداره کل استان نوشته شده است در نه ماه اول سال محقق شده است و برنامه های هیئت در سه ماه آخر سال بیشتر از تفاهم نامه ما است.

علی دعوائیها با اشاره به رشد قهرمانان ملی استان اظهار داشت: اتفاق خوبی که برای هیئت کاراته استان اصفهان در سال جاری رقم خورد این بود که پنج قهرمان در تیم ملی داشتیم. هادی عرب در مسابقات جهانی اتریش در کاتای تیمی مدال طلا را کسب کرد و تیم ایران جمعاً مقام سوم جهان و در کمیته مقام اول جهان را کسب کرد و در پانزدهمین دوره مسابقات کشورهای اسلامی در اندونزی دختر جوان ۱۵ ساله، خانم یگانه شهپری مقام سوم آسیا را به دست آورد.

وی افزود: این اتفاقات برای اولین بار برای استان اصفهان رخ داده است که این را حاصل زحمات مسئولین سبک ها و مربیان می دانیم که به خوبی کار کرده اند.

رییس هیئت کاراته گفت: بعد از مسابقات جام جهانی که در مهر ماه برگزار شد، برنامه ریزی مفصلی با بزرگان کاراته استان که در مجموعه اجرایی فعال هستند، انجام داده ایم و به صورت دوره ای در شهرستان ها کار می کنیم.

دعوائیها به ورود رشته کاراته به المپیک نیز اشاره کرد و افزود: کمیته المپیک در هیئت کاراته استان تشکیل داده شده است که عمده کار این کمیته در ۹ شهرستان فعال در کاراته، برگزاری کلاس برای خانم ها و آقایان است که در پایان هفته در یک مرکز با یک مربی واحد تمرین می کنند و امیدواریم در این مسیر از نونهالان، نوجوانان و امید بیشتر استفاده کنیم چرا که مسیر ما مسابقات آسیایی و جام جهانی است که از حاصل این کلاس ها می توانند وارد این مسابقات شوند.

وی با اشاره به هزینه های اردوی آماده سازی کاراته کاران برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو به ورود خیرین ورزشیار به این رشته اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با رایزنی های انجام شده، سه نفر از خیرین ورزشکار هم به جمع هیئت کاراته پیوسته اند و هزینه های این مجموعه برای آماده سازی کاراته کاران اصفهان در طول حدودا ۳ سال را بر عهده گرفته اند.

 

 

Go to TOP