در نشست خبری مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان عنوان شد؛

در برنامه اصفهان ۱۴۰۰ نیمی از مردم اصفهان ورزش خواهند کرد/ در ورزش متولد شدم و در ورزش خواهم مُرد + تصاویر

نشست خبری مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان در ساختمان معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان برگزار شد و علی قاسمی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

به گزارش میدان نیوز، روز گذشته، نشست خبری مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان در ساختمان معاونت فرهنگی شهرداری اصفهان برگزار شد و علی قاسمی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری در ابتدای صحبت هایش با اشاره به اهمیت رسانه ها در فضای ورزش، گفت: رسانه ها رکن چهارم هر حکومت و یار طلایی ورزش هستند و قطعا بدون کمک آنها، تعمیق بخشی ورزش همگانی در سطح شهر انجام نخواهد شد.

علی قاسمی افزود: ما نباید فقط مفسر و منعکس کننده موضوعات ورزشی باشیم بلکه باید خودمان آمر و عامل به ورزش باشیم؛ ما خودمان نیز یک شهروند هستیم و متأسفانه خبرنگاران ورزشی از ورزش غفلت کرده‌اند.

وی در مورد ورزش همگانی تصریح کرد: شعارمان پیاده‌سازی و یکپارچه‌سازی ورزش همگانی در کل شهر اصفهان است و این موضوع در جلسات مختلف بررسی شده است و به دنبال ایجاد یک مدیریت واحد در ورزش همگانی هستیم که بتوانیم با همکاری سایر دستگاه‌ها مربوطه این اقدام را انجام دهیم و یک برنامه کلان راهبردی و سلسله برنامه‌های عملیاتی برای همه اقشار پیاده‌سازی کنیم.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان اذعان کرد: برنامه‌هایی که سازمان ورزش متولی آن است، به طور قطع و یقین سلیقه‌ای و فردی نخواهد نبود و با تغییر مدیرعامل تغییر نخواهد کرد؛ ما طی برنامه های این سازمان، برنامه کلان اصفهان ۱۴۰۰ را داریم و موظف هستیم که در چهارچوب آن حرکت کنیم و همچنین محورهای محیط زیست، ترافیک، مدیریت شهری، فرهنگی، استانداردها و ایمنی‌ها و… را در دستور کار داریم که هیچ‌کدام از برنامه‌های ما از این محورها خارج نخواهد بود.

وی ابراز داشت: نهاد بررسی کنده و نظارت کننده بر سازمان ورزش شورای اسلامی شهر اصفهان است و در برنامه ۱۴۰۰ اصفهان مشخص شده است که ما به کجا قرار است بریم؛ در حال حاضر در شهر اصفهان بین ۸ تا ۱۲ درصد به ورزش می‌پردازند اما در اصفهان ۱۴۰۰ بیش از ۵۰ درصد به ورزش خواهند پرداخت که این کار بسیار سخت اما شدنی است.

علی قاسمی تصریح کرد: اگر از ظرفیت‌ها بیشتر استفاده کنیم، می‌توانیم موفق‌تر عمل کنیم و در استان اصفهان تحصیل کرده‌های فراوانی در حوزه ورزش داریم که در تمامی بخش‌ها در نظام داوطلبی به صورت غیر مستقیم از آن‌ها استفاده خواهیم کرد و اولویت به کارگیری نیرو نیز در این سازمان از متخصصان ورزشی است و در حال حاضر بیش از ۵۰ نفر از افراد با تحصیلات مرتبط و بیش از ۳۰ نفر نیز از متخصصان ورزشی در این سازمان مشغول به کار هستند.

مدیرعامل سازمان ورزش افزود: از سال آینده یکی از هد‌ف‌های خرد ما استعدادیابی است تا بتوانیم با تشکیل گروه‌هایی استعدادیابی کنیم و با ایجاد ۲ هزار تیمی که در سال آینده ایجاد خواهد شد، بتوانیم این کار را انجام دهیم؛ البته این استعدادیابی تنها در حوزه ورزشکاران نیست و مربیان، داوران و مدیران ورزشی نیز در این استعدادیابی‌ها احصا خواهند شد.

قاسمی در مورد ورود به ورزش حرفه‌ای عنوان کرد: همکاری‌هایی در این زمینه داریم؛ می‌توان از ظرفیت ورزش حرفه‌ای در توسعه ورزش همگانی استفاده کرد و از همین رو تنها نباید به ورزش حرفه‌ای تشویق کرد؛ گاهی اوقات تماشای یک دیدار می‌تواند شادابی بیاورد که در همین راستا با باشگاه سپاهان، ذوب‌آهن و گیتی پسند صحبت‌هایی داشته‌ایم.

وی در مورد ورزش بانوان گفت: ۵۰ درصد از مخاطبان ما بانوان هستند که از همین رو ۵۰ درصد از برنامه‌های ما برای بانوان خواهد بود؛ ۵ مرکز اختصاصی برای ‌آن‌ها داریم و اکثر مجموعه‌های ما نیز به صورت نیمه وقت در اختیار خانواده‌هاست؛ همچنین در مورد ورزش محلات نیز برنامه ما این است که شورای محلات ایجاد کنیم و تیم محلات هر آنچه نیاز دارد را از این طریق حل خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری با اشاره به عشقی که برای حضور در ورزش و ورزشی ها دارد اشاره کرد و اظهار کرد: در ورزش متولد شدم و در ورزش خواهم مرد؛ هیچ لابی برای گرفتن این مسؤولیت صورت نگرفت و نگاه من به کار مسؤولیت‌پذیری است.

قاسمی در مورد ورزش همگانی گفت: در شهر اصفهان ۱۲۰ هزار نفر به صورت روزانه ورزش می‌کنند که این مقدار زیر ۸ درصد هستند اما اینکه می‌گوییم ۸ تا ۱۲ درصد به این دلیل است که ۳۲۰ هزار نفر هم شناسایی شده‌اند که به صورت متغیر ورزش می‌کنند که در مجموع آمار ۱۲۹ هزار و پانصد نفر احصا شده‌اند که در این چرخه فعال هستند.

Go to TOP