مدیریت در فدراسیون‌ها موروثی نیست که آقایان 20 سال مدیریت کنند

میراسماعیلی: تختی همیشه در دل مردم بوده و هست/ سکانداران جودو همان حاشیه سازان هستند

پرافتخارترین جودوکار ایران گفت:‌ تختی همیشه در دل مردم بود و خواهد ماند، امیدوارم اخلاق و منش او برای همه قهرمانان کشورمان الگو باشد.

به گزارش میدان نیوز، آرش میراسماعیلی دارنده چندین مدال مسابقات جهانی امروز با حضور در مراسم چهل و نهمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان غلامرضا تختی  اظهار داشت: امروز سالگرد جهان پهلوان تختی است، تختی همیشه در دل مردم بود و خواهد ماند، امیداورم اخلاق و منش او برای همه قهرمانان کشورمان الگو باشد. شاهد هستیم که سال به سال مراسم او پرشورتر می‌شود، به نظرم تختی زمانی مرد که او را از کشتی جدا کردند.وقتی او را از عشقش جدا کردند تختی مرد.

وی در ادامه افزود:‌ امیدوارم افراد سیاسی که جای ورزشکاران و قهرمانان را گرفته‌اند و خودشان زحمت نکشیده‌اند و حالا آمده‌اند در ورزش این موضوع را باید بدانند؛ افرادی که تلاش کرده‌اند و خون دل خورده‌اند و خاک ورزش را خورده‌اند صاحبان ورزش هستند، اما متأسفانه حالا شاهد هستیم که شرایط به نحوی شده که با لابی‌بازی و یکسری مسائل پشت پرده و سیاسی‌کاری و جنجال؛ ورزش جای خود را به این افراد داده است. امیدوارم افرادی که تخصصی در ورزش ندارند و آن رشته را ارثیه خود می‌دانند و سالیان سال چسبیده به ورزش هستند و تکان نمی‌خورند به فکر منافع مردم و منافع عمومی باشند؛ نه اینکه به فکر منافع شخصی باشند و ۲۰ سال روی صندلی مدیریت ماندگار شوند.

میراسماعیلی در ادامه خاطر نشان کرد: شخصی اگر مانده و بین مردم دوست‌‌ داشتنی شده به این دلیل است که دل او با مردم بوده است،‌ متأسفانه الان راه ورزش متفاوت شده است.

وی در مورد مدتی که از جودو فاصله گرفته است،‌گفت: مدتی است از جودو فاصله گرفتم، اما تمام اخبار جودو را پیگیری می‌کنم متأسفانه امثال ما باید کنار باشیم و امثال آقایان که سیاسی هستند باید در ورزش باشند. برای جودو آرزوی موفقیت دارم چون جودو در پوست و گوشت و استخوان ما است،‌ جودو عشق ما است بعد از لطف خدا هر چه دارم از مدال‌‌هایی است که  از جود گرفته‌ام و تمام محبوبیتم به خاطر جودو است شکست جودو شکست ما  است و موفقیت آن موفقیت ما است.

وی در ادامه عنوان کرد: هیچ زمانی کاری نخواهیم کرد که به ضرر جودوی ایران تمام شود. هر چند که دوستان توهم دارند که من کاری علیه جودو کنم. آرش میراسماعیلی خدمتگزار جودو است و هر جا هم که باشد برای موفقیت این رشته تلاش خواهم کرد. متأسفانه رفتارهایی را در جودو شاهد هستیم که امثال میران، آخوندزاده، اساتید بزرگی مثل مدنی و کیهان که همه از بزرگان جودو هستند کنار گود هستند،‌ من فکر می‌کنم که این مناسب سکان‌‌داران موروثی جودو نیست و جودوی ایران هم ارثیه کسی نیست امیدوارم نوع مدیریت‌ها در دولت تدبیر و امید (اگر با دولت باشند) تغییر پیدا کند. امیدوارم این شرایط خفقان،‌ دیکتاتوری، ممنوع‌المصاحبه کردن ورزشکاران و مربیان، دادگاه‌کشیدن قهرمانان و کمیته انضباطی و … به پایان برسد و دوستان روی مسائل فنی تمرکز کنند.

میراسماعیلی در ادامه انتقادهای خود عنوان کرد: من در طول چند سال اخیر که در فدراسیون جودو فعالیت می‌کردم شدیدترین مصاحبه‌ها علیه ما می‌شد، اما هیچکسی را به دادگاه نکشیدیم ما در مقطعی که در فدراسیون جودو بودیم آماج حملات انتقادهای شدیدی از سوی افرادی بودیم که در حال حاضر سکان‌دار جودوی ایران هستند ما آنها را دعا می‌کنیم و سعی می‌کنیم در فضای فرهنگی و اجتماعی فعالیت کنیم.

نایب رئیس سابق فدراسیون جودو در ادامه عنوان کرد:‌ فکر می‌کنم همه دوستان عزیزی که در مجمع انتخابات ریاست فدراسیون جودو بودند خیلی حرف‌ها شنیدند امیدوارم همه حرف‌ها عملی شود متأسفانه این روزها شاهدیم افرادی که در مجمع انتخابات ریاست فدراسیون جودو به من رأی دادند یکی پس از دیگری در حال تغییر کردن هستند. من بعد از انتخابات ریاست فدراسیون جودو سکوت کردم به هر حال برخی‌ها با لابی‌گری و هر شکلی که بود انتخاب شدند. من سکوت کردم اما آقایان هر اتفاقی که رخ می‌دهد را به آرش میراسماعیلی مرتبط می‌دهند. بنده به وزیر ورزش و جوانان هم این موضوع را گفته‌ام تمام تلاش من برای موفقیت جودو است اگر لازم باشد در یک باشگاه کوچک هم تلاش می‌کنم خدمتگزار ورزش ایران باشم.

وی در مورد صحبت‌های اخیر وحید بنا قهرمان سابق تیم ملی ایران گفت: وحید بنا به عنوان کسی که در طول این مدت در رده نوجوانان،‌جوانان و بزرگسالان برای جودوی ایران زحمت کشیده است و او آسیب‌های زیادی در این رشته دیده است، وحید برای جودو زحمت کشیده است و عزیزترین برادر خوددر سانحه سقوط هواپیما از دست داده است او زخم‌خورده جودو است به نظرم اگر حرفی هم زده که مطابق میل آقایان نبوده او را نباید به دادگاه بکشیم و برای همیشه به کنار بگذاریم او مشکلات جودو را به عنوان درد و دل مطرح کرده است و حالا نباید احساسی و به خاطر اینکه منافعمان به خطر افتاده او را به دادگاه بکشیم.

او عنوان کرد:‌بنا اگر صحبت کرده به این دلیل است که در جودو تمام دشواری‌ها و سختی‌ها را دیده است من حاضرم که این قائله را ختم به خیر کنم اما اگر دوستان صلاح بدانند. دوستانی که در مسند جودو بودند سالیان سال ریاست کردند و طی سال‌هایی هم که در جودو نبودند در پست‌های مختلف تصمیم‌گیرنده جودو بودند و حالا نباید توپ‌ها را به زمین دیگران بیندازند و به دنبال پیدا کردن مقصر و محکوم کردن آن باشند.آقایان باید این را یاد بگیرند که جودو را به سمت پیشرفت ببرند آنهایی که مدال‌ها را به نام خود ثبت کردند من اعلام می‌کنم تمام ناکامی‌های جودو را از از روز اول تا به روز آخر به عهده می‌گیرم اما آقایان تمرکز خود را روی جودو بگذارند و جنجال‌سازی نکنند.

فارس

Go to TOP