فدراسیون باید پاسخگو باشد

مهاجرانی: وزیر ورزش برای حل اختلاف کی‌روش و برانکو پیشقدم شود/ بازی با منتخب آفریقایی‌ها از هیچی بهتر بود!

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: وزیر ورزش برای حل اختلاف کی‌روش و برانکو پیشقدم شود.

به گزارش میدان نیوز، حشمت مهاجرانی در مورد حضورش در اردوی تیم ملی ایران گفت: هر تیمی که به امارات می‌آید من به دیدنش می‌روم. چه تیم المپیک، چه پرسپولیس، چه جوانان و چه اکنون که تیم ملی بزرگسالان آمده است. وظیفه خودم می‌دانستم که برای خوشامدگویی به اردوی آنها بروم و با کی‌روش و پیروانی سلام وعلیکی داشته باشم.

وی در مورد برگزاری بازی دوستانه با تیم منتخب آفریقایی‌های مقیم امارات گفت: در شرایط کنونی امکان نداشت تیم قدرتمندی را برای بازی دوستانه با ایران پیدا کنند. ملی‌پوشان هم بعد از چند روز تمرین نیاز داشتند که یک بازی انجام دهند تا بازیکنان در بوته آزمایش قرار گیرند. برگزاری این مسابقه از هیچی بهتر بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ در مورد اینکه بازی با چنین تیمی در شأن تیم ملی ایران بود یا نه، گفت: منتقدین چنین نظری دارند حرف شان درست است اما واقعیت این است که باید ببینیم چاره چیست. باید بازیکنان ملی‌پوش بعد از انجام تمرینات که انجام دادند یک بازی برگزار می‌کردند. ضمن اینکه چند ملی‌پوش ایرانی هم به تهران برگشته بودند. به هر حال انجام شدن این بازی که دوستانه هم بود از انجام نشدنش بهتر بود.

مهاجرانی در مورد اینکه با کی‌روش در مورد اختلافش با برانکو  و مسائل پیش آمده اخیر صحبت کرده یا خیر، گفت: با کی‌روش فقط سلام و علیک داشتم و به او خوشامد گفتم. به خودم اجازه نمی‌دهم که در کار برانکو یا کی‌روش دخالت کنم. اگر از من بخواهند این مشکل را حل کنم بحثش جداست اما واقعیت این است که تیم ملی با برنامه فدراسیون و هزینه فدراسیون فوتبال ایران به امارات آمده است. خود فدراسیون مکاتبات و مقدمات سفر تیم ملی به امارات را فراهم کرده بنابراین در این مورد نه من می‌توانم پاسخگو باشم نه شما رسانه‌ها و نه برانکو. خود فدراسیون باید در این مورد پاسخگو باشد زیرا این اردو طبق برنامه‌ریزی فدراسیون بوده است.

وی با اشاره به حضور سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش شرایط ورزش کاملا آشناست، گفت: سلطانی‌فر از خانواده ورزش است. او می‌تواند برای حل اختلاف کی‌روش و برانکو پیشقدم شود تا این مسائل دیگر در فوتبال ما دیده نشود.هر دو مربی اثرگذار هستند و هر دو مربی هم حافظ منافع تیم‌شان هستند. اختلاف سلیقه‌ای پیش آمده که وزیر ورزش می‌تواند برای حل آن پیشقدم شود اما فدراسیون هم باید این مسئله را حل و فصل کند. من خودم درون مسئله نیستم و نمی‌توانم در این مورد قضاوت کنم اما آنچه مسلم است اینکه خود فدراسیون در مورد برگزاری این اردو توضیح دهد. توپ اکنون در زمین من، رسانه‌ها یا اشخاص دیگر نیست. این اختلاف باید حل و فصل شود. اختلاف بین تیم ملی و پرسپولیس به ضرر فوتبال ماست.

فارس

Go to TOP