ستاره تکواندوی دنیا در یک قدمی نفر اولی رنکینگ جهانی

سقوط نابودگر و سونامی تکواندو ایران در رنکینگ جهانی/ مردانی جایگاهش را حفظ کرد

فدراسیون جهانی تکواندو نخستین رده بندی بهترین‌های تکواندوی جهان را در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که نمایندگان کشورمان در اوزان مختلف با سقوط روبرو بودند.

به گزارش میدان نیوز، سایت فدراسیون جهانی تکواندو در ششمین روز از آغاز سال جدید میلادی(۲۰۱۷)، اولین رده بندی بهترین های تکواندو جهان را اعلام کرد که در این میان نمایندگان ایران جایگاه قبلی خود را از دست داده‌‌اند. البته سجاد مردانی که در مسابقات جایزه بزرگ باکو مدال طلا کسب کرده بود جایگاه خود را حفظ کرد است.

سرانجام فرزان عاشورزاده و یا همان سونامی ایران که در المپیک برزیل با ناکامی عجیبی روبرو شد پس از دو سال صدرنشینی در وزن ۵۸- کیلوگرم با ۳۳۹/۶ امتیاز به جایگاه چهارم سقوط کرده است. البته در همین وزن رامین هادی پور با ۱۷۲٫۶۲ امتیاز چهاردهم است. ابوالفضل یعقوبی و بهنام اسبقی دو نماینده ایران در وزن ۶۸- کیلوگرم به ترتیب با ۱۷۵٫۷۵ امتیاز و ۱۷۳٫۲۲ امتیاز در جایگاه نهم و دهم هستند.

مهدی خدابخش که به او لقب نابودگر تکواندو را داده بودند و او نیز در المپیک برزیل با شکست بزرگی روبرو شد حال پس از ماه‌ها صدرنشینی در وزن ۸۰- کیلوگرم، با ۳۰۶٫۷۵ امتیاز به رده پنجم سقوط کرده است. مسعود حجی زواره با ۲۱۶٫۹۱ امتیاز در رده هشتم قرار گرفت.

البته میلاد بیگی پدیده تکواندوی دنیا که یک تکواندوکار ایرانی الصل است و در حال حاضر برای کشور جمهوری آذربایجان مبارزه می‌کند در این وزن با ۳۳۶٫۲۳ امتیاز در رده دوم جای گرفته است.

در سنگین وزن مردان (۸۰+ کیلوگرم)، سجاد مردانی تنها تکواندوکار المپیکی ایران است که با ۳۳۹٫۳۴ امتیاز جایگاهش در رنکینگ فدراسیون جهانی تکواندو را حفظ کرده است و همچنان در رده سوم وزن چهارم المپیکی مردان قرار دارد. او نیز جزو سه تکواندوکار ناکام المپیک برزیل بود. در این وزن امید عمیدی با ۹۷٫۸۹ امتیاز در جایگاه سی و دوم است.

در بخش بانوان کیمیا علیزاده با ۱۶۵٫۴۴ امتیاز در رده یازدهم جایگاه وزن و در وزن ۵۷- کیلوگرم است. در این وزن راحله آسمانی که برای تیم بلژیک مبارزه می کند، در جایگاه چهاردهم قرار دارد.

در وزن۶۷- کیلوگرم، شکرانه ایزدی سی و چهارم است و در وزن ۶۷+ کیلوگرم (وزن چهارم المپیکی)، اکرم خدابنده در رده ۲۷ جای دارد.

 

Go to TOP