مدیرعامل باشگاه ذوب‌ آهن:

زمین چمن مصنوعی بهرام عاطف شاه بیت پروژه های عمرانی ذوب آهن است

آذری گفت: باشگاه ذوب‌آهن از سال ۸۸ تا ۹۲ کمترین پروژه عمرانی را داشت، ولی از سال ۹۲ تا الان پروژه‌ های زیادی به بهره‌ برداری رسیده که شاه بیت آن‌ ها زمین چمن مصنوعی بهرام عاطف است.

به گزارش میدان نیوز، عصر امروز با حضور برخی از مسئولان و پیشکسوتان فوتبال زمین چمن مصنوعی باشگاه ذوب‌ آهن که به نام بهرام عاطف پیشکسوت این باشگاه نامگذاری شده است، در مجموعه شفق افتتاح شد.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌ آهن در مراسم افتتاح زمین چمن مصنوعی باشگاه ذوب‌ آهن اظهار کرد: باشگاه ذوب‌آهن از سال ۸۸ تا ۹۲ کمترین پروژه عمرانی را داشت، ولی از سال ۹۲ تا الان پروژه‌های زیادی به بهره‌ برداری رسیده که شاه بیت آن‌ ها زمین چمن مصنوعی بهرام عاطف است.

* زمین چمن مصنوعی از ملزومات هر باشگاهی است

سعید آذری ادامه داد: زمین چمن مصنوعی از ملزومات هر باشگاهی در جهان است، بسیاری از فضاهای ورزشی که در حال حاضر همشهریان در آن‌ها فعالیت می‌کنند در دوره اول مدیریت احمد صادقی در شرکت ذوب‌آهن ساخته شد و در دوران دوم مدیریت صادقی و با حمایت‌های وی و معاونان، شاهد افتتاح زمین چمن مصنوعی مجموعه شفق هستیم.

وی افزود: با توجه به بازدیدهایی که از تمرینات تیم‌های پایه باشگاه داشتیم به این نتیجه رسیدیم که به یک زمین چمن مصنوعی نیاز داریم و در فاز بعدی هم گسترش زمین چمن‌های طبیعی، مصنوعی و بهبود زمین فولادشهر را در دستور کار خواهیم داشت.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با اشاره به برق رسانی استاندارد زمین چمن ملت تصریح کرد: زمانی که در لیگ قهرمانان آسیا میزبان تیم بنیادکار ازبکستان بودیم این تیم قصد داشت در زمین فولادشهر تمرین کند که با مخالفت AFC روبه رو شد و ما زمین ملت را در اختیار آنها قرار دادیم، بنابراین لازم بود که زمین چمن ورزشگاه ملت تجهیز شود.

* درآمدزایی زمین چمن مصنوعی بعد از یک سال

آذری ادامه داد: زمین چمن مصنوعی بهرام عاطف به پنج دلیل ساخته شد، اولین دلیل، توجیه اقتصادی بود چون اگر بخواهیم برای تمرین و مسابقات همه تیم‌ های ذوب‌آهن در طول سال زمین اجاره کنیم، باید ۸۰۰ میلیون تومان هزینه کنیم ولی این چمن در طول یک سال بازدهی دارد و بعد از یک سال به درآمد زایی می‌رسد.

وی ادامه داد: دومین دلیل، فنی است و تیم‌ها و مربیان ما نیاز به زمین با کیفیت دارند تا بتوانند تاکتیک‌ ها و تکنیک‌ های فوتبال را به راحتی در این زمین پیاده کنند.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن با بیان این که سومین دلیل احداث زمین چمن مصنوعی مجموعه شفق، پیشگیری از آسیب‌ شدید بازیکنان بود؛ خاطر نشان کرد: پس از اتفاقاتی که سال گذشته برای برخی بازیکنان ما افتاد به این نتیجه رسیدیم که استفاده از زمین‌ های بی‌ کیفیت حتی باعث آسیب‌ دیدگی بازیکنان تیم‌ های پایه ما هم شده است.

آذری گفت: مسائل زیست محیطی چهارمین دلیل احداث این زمین چمن مصنوعی بود؛ چون اصفهان با معضل بی‌ آبی شدید روبه رو است، و پنجمین دلیل هم این بود که این زمین کاملاً در اختیار خودمان است.

در این مراسم، محمد سلطان‌حسینی، مدیر کل اداره ورزش و جوانان اصفهان، علی قاسمی، مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری اصفهان، احمد صادقی مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن و سعید آذری مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن  رسول کربکندی پیشکسوت فوتبال و چند تن از اهالی فوتبال و اصحاب رسانه حضور داشتند.

باشگاه ذوب آهن در مراسم افتتاح این زمین از بهرام عاطف پیشکسوت و مربی پیشین این باشگاه و مهدی ابرنیرویی داور پیشکسوت فوتبال ایران تقدیر و تجلیل کرد.

انتهای پیام/

Go to TOP