اتفاق مهمی برای ورزش ایران رقم خورده است

اکبری: استکی استعداد هندبالیست‌ ایرانی را به رخ اروپا کشید

سرپرست فدراسیون هندبال گفت: انتخاب استکی به عنوان پدیده هندبال اروپا یک اتفاق مهم برای ورزش ایران است، چراکه او استعداد هندبالیست‌ ایرانی را به رخ اروپا کشید.

به گزارش میدان نیوز، و به نقل از سایت فدراسیون هندبال، عباسعلی اکبری پس از انتخاب سجاد استکی که در تیم دیناموبخارست رومانی بازی می‌کند به عنوان پدیده هندبال لیگ قهرمانان اروپا اظهار داشت: مایه مباهات است که ملی‌پوش هندبال ایران توانسته با درخشش کم نظیرش در میان بهترین‌های هندبال اروپا و جهان عنوان پدیده سال ۲۰۱۶ قاره سبز را به خود اختصاص دهد.

سرپرست فدراسیون هندبال ادامه داد: سیاست ما از ابتدا حمایت از لژیونرها به عنوان سفیران هندبال ایران در خارج از کشور بوده و هست و سعی کردیم همکاری لازم را با این بازیکنان شایسته داشته باشیم و حتی از ابتدا که اسم سجاد استکی جزو ۷ کاندیدای برتر اعلام شد حمایت های خود را از وی افزایش دادیم و بهترین خبر در سالروز خجسته میلاد حضرت امام حسن عسگری امام یازدهم شیعیان انتخاب سجاد هندبال ایران به عنوان پدیده لیگ قهرمانان اروپا بود که حلاوت و شیرینی آن را دو برابر کرد.

اکبری افزود: سجاد استکی کاری کرد که نگاه هندبال اروپا و جهان نسبت به هندبال ایران تغییر کند  و بنده ضمن تبریک به این هندبالیست ارزنده و خانواده محترمش به جامعه ورزش بخصوص وزیر محترم ورزش و جوانان و معاونین ایشان، رئیس و هیات اجرایی کمیته ملی المپیک و خانواده هندبال تبریک خالصانه عرض می کنم.

سرپرست فدراسیون هندبال گفت: سایر لژیونرهای ایرانی نیز در اروپا  حضوری موثر و پررنگ دارند و این امر بیانگر استعداد و توانمندی بالای هندبال ایران است و انشالله با این توانمندی هایی که ملی پوشان کشورمان دارند هندبال ایران باردیگر بتواند به آنچه که استحقاق و شایستگی اش را دارد در آسیا دست یابد. تمام تلاش من این است که امانت را به درستی تحویل رئیس آینده فدراسیون بدهم.

اکبری در پایان خاطرنشان کرد: تا جایی که من خاطر دارم هیچ ایرانی تاکنون در سایر رشته های ورزشی نتوانسته افتخاری که سجاد استکی کسب کرد را بدست آورد و از این بابت هندبال اولین رشته ای است که ملی پوشانش در اروپا به عنوان مهمی دست پیدا می کنند.

 

Go to TOP