گزارش میدان نیوز از یکی از حساس ترین دربی های ایران؛

دربی پایتخت؛ پیش به سوی قهرمانی یا سکته در صدر!؟

باید دید این سرمربی می تواند یکبار دیگر در شرایطی حساس، شکستی دیگر را این مرتبه با استقلال به پرسپولیس تحمیل کرده و محبوبیتی دو چندان نزد هواداران استقلال کسب کند

به گزارش میدان نیوز، یک بار دیگر دربی پایتخت فرارسید تا در یک روز غیر تعطیل فوتبال ایران به اوج هیجان برسد. دیدار این دو تیم از آن جهت اهمیت دارد که هر دو تیم هم اکنون از شرایط بسیار خوبی در لیگ برتر به سر می برند به نحوی که پرسپولیس با اختلاف امتیاز بسیار زیاد و فاحش ۹ امتیازی نسبت به رقیب خود تراکتور در جایگاه نخست جدول رده بندی قرار گرفته و می رود تا پس از ۹ سال قهرمانی در لیگ را جشن بگیرد.

برانکو این روزها تیمی را ساخته که تمام حریفان ریز و درشت خود را یکی پس از دیگری از پیش روی برمی دارد و به جز یک شکست برابر ذوب اهن تاکنون هیچ باخت دیگری را در رقابت های این فصل تجربه نکرده و مستحق ترین تیم برای کسب عنوان قهرمانی است.

سرخپوشان پایتخت تاکنون از ۲۰ دیدار خود در لیگ صاحب ۱۵ پیروزی، یک شکست و ۴ تساوی شده اند و با ۴۷ امتیاز روزهای بسیار خوبی را در لیگ سپری می کنند. این تیم با تنها ۵ گل خورده صاحب بهترین خط دفاعی لیگ نیز هست به نحوی که می توان این موضوع را بارزترین ویژگی این فصل شاگردان برانکو دانست.

پرسپولیس با ۹ امتیاز بیشتر نسبت به تراکتورسازی صدرنشین است و اگر بتواند در دربی پایتخت پیروز شود ۵۰ امتیازی می‌شود و فاصله‌اش را با قهرمانی زودهنگام در لیگ برتر به حداقل می‌رساند. پرسپولیس ۶ برد متوالی داشته و به دنبال هفتمین برد پی‌درپی فصل خود مقابل استقلال در دربی است.

در سوی دیگر میدان استقلالی قرار دارد که این روزها پس از پشت سر گذاشتن بحران های ابتدای فصل و حتی هفته های گذشته راه خود را پیدا کرده و پس از پشت سرگذاشتن ذوب آهن رفته رفته خود را به جمع مدعیان قهرمانی رسانده است. شاگردان منصوریان در بازی قبل خود نیز السد قطر، تیم سرشناس قطری را در ضربات پنالتی پشت سر گذاشتند تا با روحیه ای مضاعف پای در دیدار دربی بگذارند.

استقلال نیز تاکنون از ۲۰ دیدار خود صاحب ۹ پیروزی، ۷ تساوی و ۴ شکست شده و پس از تراکتور ۳۸  امتیازی با ۳۴ امتیاز در رتبه سوم جدول قرار گرفته است. استقلالی ها برای آنکه کورسوی امید خود برای کسب عنوان قهرمانی را همچنان حفظ کرده باشند باید هر طور شده در این دیدار به پیروزی برسند در غیر اینصورت باید تا حدود بسیار زیادی قید جام در رقابت های این فصل لیگ را نیز بزنند.

آبی‌پوشان سه برد متوالی سه گله کسب کرده‌اند تا خود را به رده سوم جدول لیگ برسانند اما ۱۳ امتیاز با سرخپوشان فاصله دارند با این حال برخی پیشکسوتان استقلال مدعی‌اند اگر استقلال دربی را ببرد قهرمان لیگ می‌شود. پرسپولیس در این فصل فقط یک شکست داشته و مستحکم‌ترین خط دفاع لیگ را هم در اختیار دارد بنابراین عبور از خط سد مستحکم قرمزپوشان کار دشواری است.

پرسپولیس در صورت بازی در بازی مقابل استقلال تا حد بسیار زیادی قهرمانی خود در این رقابت ها را مسجل می کند. شکست یا تساوی هر چند جایگاه این تیم را تهدید نخواهد کرد اما رقابت های لیگ را همچنان جذاب نگه می دارد.

علیرضا منصوریان سال گذشته با نفت تهران مانع قهرمانی پرسپولیسی ها شد. باید دید این سرمربی می تواند یکبار دیگر در شرایطی حساس شکستی دیگر را این مرتبه با استقلال به پرسپولیس تحمیل کرده و محبوبیتی دو چندان نزد هواداران استقلال کسب کند یا اینکه با شکست در این دیدار نیمکت سرمربی گری این تیم را لرزان تر از همیشه احساس خواهد کرد.

Go to TOP