چه کسی از سبد بسکتبال استان اصفهان عبور می کند؛

رییس می شوند و به راحتی استعفا می دهند!/ لطفا در پست خود بازی کنید

متاسفانه برای ریاست هیئت های ورزشی، بعضا افرادی کاندیدا می شوند که هیچ تعهد و پایبندی به ورزش ندارند و حتی این اتفاق افتاده است که در صورت عدم موفقیت به راحتی با بهانه مشکلات خانوادگی و مشغله کاری! از سمت خود استعفا می دهند و مانع از رشد و اعتلای رشته های ورزشی می شوند.

به گزارش میدان نیوز، مجمع انتخاباتی هیئت بسکتبال استان اصفهان صبح فردا با حضور رییس فدراسیون بسکتبال برگزار می شود تا این رشته پرطرفدار رییس جدید خود را بشناسد.

مجمع انتخاباتی قبلی هیئت بسکتبال استان اصفهان، اردیبهشت ماه ۹۳ برگزار شد و محسن صادق زاده موفق شد در رقابتی داغ و پرحاشیه با احمد رضایی برای دومین بار با کسب ۱۰ رای از ۱۹ رای مأخوذه، اعتماد نسبی مجمع را به دست آورد و بر کرسی ریاست این هیئت بنشیند.

صادق زاده که از بازیکنان قدیمی تیم ملی و همچنین مربیان لیگ برتر بود نتوانست اعتماد اهالی بسکتبال را به خوبی پاسخگو باشد و در دوره ریاست وی بر هیئت بسکتبال استان اصفهان، مشکلات عدیده ای دامنگیر این رشته پرطرفدار اصفهانی شد.

انحلال تیم بسکتبال ذوب آهن به خاطر مشکلات شخصی، ورود ناموفق و کارشناسی نشده باشگاه پمینا و آینده سازان و انصراف در میانه لیگ برتر _ که باعث لطمه به آبروی بسکتبال استان اصفهان شد_ پخش شدن بازیکنان مطرح اصفهان در سطح کشور و … از مواردی است که در دوره ریاست محسن صادق زاده عاید بسکتبال اصفهان شد.

سرانجام محسن صادق زاده که برای امور شخصی به خارج از کشور سفر کرده بود عطای ریاست هیئت بسکتبال را به لقایش بخشید و از سمت خود استعفا کرد و هیئت بسکتبال استان اصفهان و مشکلاتش را به راحتی تنها گذاشت!
پس از قبول استعفای صادق زاده، احمد رضایی که جدی ترین رقیب وی در انتخابات قبلی بود، سرپرست این هیئت شد تا مقدمات کار برای برگزاری مجمع انتخاباتی فراهم گردد.

برای مجمع انتخاباتی هیئت بسکتبال استان اصفهان که صبح فردا با حضور محمود مشحون، رییس فدراسیون این رشته برگزار می شود، سینا امانی، جواد داوری، حمید محمدی، پیمان صداقت‌نیا، احمد رضایی و امیرمسعود لوافان کاندیدا شده اند.

عملکرد محسن صادق زاده در طول این سال ها و در راس هیئت بسکتبال استان اصفهان به خوبی نشان می دهد که این رشته پرطرفدار مانند اکثر هیئت های ورزشی به کسی نیازمند است که بتواند تمام وقت در اختیار این رشته و پیگیر مشکلات و برطرف کردن نقاط ضعف این رشته باشد.
یکی از بزرگ ترین انتقاداتی که به محسن صادق زاده وارد می شد این بود که یک رییس هیئت نمی تواند همزمان هم به مربی گری یک تیم لیگ برتری بپردازد و هم پیگیر امور هیئت باشد و بهتر است که یکی از دو فعالیت را رها کند که این امر در دوره ریاست صادق زاده محقق نشد. از طرفی حواشی تیم داری صادق زاده در آن دوران به بدنه هیئت هم سرایت کرد و عملا کارهای هیئت متوقف و یا به شدت کم فروغ شد.

متاسفانه برای ریاست هیئت های ورزشی، بعضا افرادی کاندیدا می شوند که هیچ تعهد و پایبندی به ورزش ندارند و حتی این اتفاق افتاده است که در صورت عدم موفقیت به راحتی با بهانه مشکلات خانوادگی و مشغله کاری! از سمت خود استعفا می دهند و مانع از رشد و اعتلای رشته های ورزشی می شوند.
این امر به خاطر جذابیت ورزش است که برخی با ورود به این عرصه به قیمت زیر پا گذاشتن ورزش حاضرند این صندلی را سکوی پرشی برای رسیدن به دیگر عناوین قرار دهند و با مدیریتی پراشکال، جایگاه ورزش را در کشور تضعیف کنند.

از دیگر مشکلاتی که دامنگیر این رشته ورزشی شده است و صادق زاده بارها در صحبت های گذشته خود به آن اشاره کرد، بیماری اصفهان در حوزه سرمایه گذاری در ورزش و مشکلات مالی این هیئت بود که البته از دید رییس فدراسیون این رشته، اصفهانِ برخوردار! به راحتی می تواند از پس مشکلات مالی بر بیاید.

حضور سرمایه گذاران ورزشی که علاقه خاصی به ورزش ندارند و صرفا جهت شهرت پا به عرصه ریاست انتخابات هیئت های ورزشی می گذارند اتفاق خوشایندی نیست ولی امروزه در راس فدراسیون و هیئت های ورزشی مدیری نیاز است که بتواند از پتانسیل خوبی در جذب منابع مالی پایدار برخوردار باشد و همچنین علاقه خاصی به آن رشته ورزشی که در آن ورود می کند، داشته باشد تا شرایط رشد آن رشته را فراهم کند.

به نظر می رسد که هیئت بسکتبال استان اصفهان بیش از گذشته به همدلی و وفاق نیازمند است و کسی باید از سبد بسکتبال هیئت استان عبور کند که حداقل تکلیفش را با خودش مشخص کرده و حداقل به مدت چهار سال عاشق بسکتبال باشد و همچنین توانایی این را داشته باشد که تمامی خانواده بسکتبال را برای رشد و اعتلای این رشته ورزشی متحد کند.

Go to TOP