با کسب چهار مدال؛

جودوکاران ایران بر سکوی سوم جهان ایستادند/ مدال برنز کاتا برای اصفهانی‌ها

تیم جودو ایران با کسب یک نشان نقره و سه مدال برنز بر سکوی سوم نهمین دوره پیکارهای قهرمانی جهان ایستادند.

به گزارش میدان نیوز و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو، جوجیتسو و کوراش، نهمین دوره رقابت‌های قهرمانی جودو جهان در بخش کاتا در شرایطی امروز و به میزبانی شهر اولبیا کشور ایتالیا برگزار شد که تیم کشورمان که پس از ۶ سال با ترکیب کامل با حمایت شرکت دخانیات ایران در این رقابت‌ها حاضر شده بود با کسب یک نشان نقره و سه مدال برنز بالاتر از ایتالیای میزبان بر سکوی سوم جهان ایستاد. در این مسابقات ژاپن قهرمان شد، عنوان نایب‌قهرمانی به تیم فرانسه رسید و تیم کشور میزبان چهارم شد.

بر اساس این گزارش در این دوره از رقابت‌ها و به صلاحدید مسئولان فدراسیون جهانی تیم‌ها پیش از برگزاری رقابت جهانی در رقابت‌های گرند اسلم روی تاتامی رفتند و برترین‌های هر رده جواز حضور در رقابت‌های جهانی را کسب کردند و کشورمان در چهار بخش سهمیه مسابقات جهانی را کسب کرد.

در گوشین جوتسو حسن سالاری و محمدرضا صحرایی با پشت سر گذاشتن ایتالیا میزبان عنوان نایب‌قهرمانی را بدست آوردند، ژاپن قهرمان شد ایتالیا بر سکوی سوم ایستاد.

در کاتامه نوکاتا تیم کشورمان با ترکیب مجتبی باجلان و سیدرضا روحانی (جودوکاران اصفهانی) در رقابتی نزدیک پس از ژاپن و ایتالیا به نشان برنز رسید تا بالاتر تیم‌های قدرتمند اسپانیا، فرانسه و بلژیک سکونشین شود.

در ناگه نو کاتا تیم ایرلن با امیرفرزانه حصاری و محمدعلی نودهی پس از ژاپن و رومانی سوم شد و ایتالیا به عنوان چهارم رسید.

در کیمه نو کاتا عبدالوهاب بردی و سید یاشار روح الله زاده به نشان برنز دست یافتند، فرانسه و ژاپن قهرمان و نایب قهرمان شدند.

در جونو کاتا کیوان حقیقت و رحمان رحمانی‌فر در اولین تجربه بین المللی خود در گرند اسلم هفتم شدند.

Go to TOP