رئیس هیأت ووشو اصفهان خبر داد:

برگزاری اولین دوره‌ مسابقات کمربند طلایی ووشو در اصفهان/ جایگاه بالای بانوان اصفهان در ووشو

رئیس هیأت ووشو استان اصفهان، گفت: مسابقات کمربند طلایی برای اولین بار در سطح کشور با پیشنهاد هیأت ووشو اصفهان به صورت فردی برگزار خواهد شد.

محسن روناسی، رئیس هیأت ووشو استان اصفهان، در گفتگو با میدان نیوز، گفت: هیأت ووشو اصفهان برای چهارمین سال در ارزیابی فدراسیون رتبه برتر را از آن خود کرده است.

روناسی، با اشاره به وضعیت هیأت ووشو اصفهان، ادامه داد: ما روزهای خوبی را سپری می کنیم، در بخش ساندا و تالوی بانوان همیشه حرف برای گفتن داشته ایم و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد، تنها در بخش ساندای مردان از نظر کمیت دچار ضعف هایی هستیم.

وی با بیان این که نفرات مطرح ساندای آقایان در رده سنی جوانان در حال فعالیت هستند، افزود: برای کشف استعداد ها و جذب ورزشکاران جدید، لیگ استان بزرگسالان مردان را برای نخستین‌ بار برگزار کردیم تا بتوانیم افراد نخبه را در این رشته جذب کنیم.

رئیس هیأت ووشو استان اصفهان، گفت: مسابقات کمربند طلایی برای اولین بار در سطح کشور با پیشنهاد هیأت ووشو اصفهان به صورت فردی برگزار خواهد شد.

روناسی، افزود: در تعامل با فدراسیون ووشو، مسابقات کمربند طلایی در بخش ساندا و تالوی آقایان با اعلام نظر فدراسیون در دهم تا چهاردهم دی ماه برگزار می‌ شود که نفرات برتر این رقابت‌ ها به اردو های تیم ملی دعوت خواهند شد.

وی تصریح کرد: مسابقات کشوری کمربند طلایی آقایان در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به مدت سه روز به میزبانی استان اصفهان و در مبارکه اصفهان برگزار می‌ شود.

رئیس هیأت ووشو استان اصفهان، با اشاره به نحوه ثبت نام و تعداد شرکتت کنندگان، خاطر نشان کرد: پیش بینی ما حدود ۸۰۰ شرکت کننده برای حضور در این دوره از رقابت‌ ها است که با هماهنگی فدراسیون نفرات برتر این مسابقات به صورت مستقیم به اردوی تیم‌ ملی راه پیدا می‌ کنند.

روناسی، با اشاره به جوایز مسابقات کمربند طلایی، گفت: در این مسابقات، جوایز نفیسی از جمله اهدای کمربند طلایی، سکه و شنل به نفرات اول در نظر گرفته شده است.

وی با تأکید بر این که قطعا برگزاری این مسابقات برای اصفهان هم مزیت هایی دارد، تصریح کرد: ووشوکاران ما در این رقابت ها درگیر خواهند شد و سطح خود را بالاتر خواهند برد.

رئیس هیأت ووشو استان اصفهان، گفت: مسابقات کمربند طلایی اولین بار است که برگزار می شود و اگر مسابقاتی با این عنوان قبلا هم برگزار شده باشد نه دعوت به تیم ملی را داشتند و نه به صورت فردی انجام شده است.

روناسی، افزود: اصولا مسابقات فردی هم باید به صورت سبکی برگزار شود ولی این بار در اصفهان مسابقات کمربند طلایی به صورت کاملا فردی انجام می شود و ووشوکاران می توانند شخصا برای ثبت نام و شرکت در مسابقه اقدام کنند.

انتهای پیام/

Go to TOP