رئیس هیئت کوهنوردی استان اصفهان خبر داد؛

طرح «یک هزار نفر استعدادیابی»کوهنوردی در اصفهان برگزار می شود

رئیس هیئت کوهنوردی استان اصفهان گفت: طرح یک هزار نفر استعدادیابی توسط کارگروه استعدادیابی و صعودهای ورزشی استان اصفهان، برنامه ریزی شده است و استقبال بسیار خوبی از سوی مراکز آموزشی و مدارس داشتیم.

رئیس هیئت کوهنوردی استان اصفهان، مهدی نصر در گفتگو با میدان نیوز، گفت: هیئت کوهنوردی استان اصفهان به عنوان یکی از پرسابقه ترین و ریشه دارترین هیئت های ورزشی کشور است.

نصر، ادامه داد: یکی از افتخارات ما این است که بیش از ۱۰۰ پیشکسوتان در هیئت کوهنوردی استان اصفهان وجود دارند که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

وی با بیان این که ورزش کوهنوردی از ورزش همگانی خارج شده، افزود: کوهنوردی در بحث های تخصصی و صعودهای ورزشی ورود پیدا کرده است که باید به این نکته توجه ویژه داشته باشیم.

رئیس هیئت کوهنوردی استان اصفهان، تصریح کرد: شرایط فرهنگی کشور می طلبد که ما در کنار همه فعالیت های ورزشی یک پیوست فرهنگی برای جوانان داشته باشیم.

نصر، با اشاره به این که باید در بخش نخبه پروری و استعدیابی حرکت کنیم، خاطر نشان کرد: ما در بخش های سنگ نوردی، یخ نوردی و صخره نوردی، قهرمانانی داریم که در مسابقات جهانی شرکت می کنند.

وی با تأکید بر اهمیت آموزش در این رشته ورزشی، اظهار کرد: گاهی از اوقات در کوهنوردی و سنگ نوردی حوادثی رخ می دهد که تاوان آن می تواند از یک جراحت ساده تا نهایت آن مرگ باشد، متأسفانه این اتفاقات آن قدر تکراری می شود که گاهی از کنار آن به راحتی می گذریم ولی گاهی می بینیم با یک حادثه قابل پیش بینی خانواده ای متلاشی می شود.

رئیس هیئت کوهنوردی استان اصفهان، ادامه داد: اطلاع نداشتن و ناآگاهی که مجموعه مردم و جوانان نسبت به این رشته ورزشی دارند و بدون هیچ آموزشی در این مسیر حرکت می کنند، منجر به حوادث جانی می شود که می توان از آن جلوگیری کرد.

نصر، افزود: یکی از ظرفیت های مهم هیئت کوهنوردی استان اصفهان مذاکره با آموزش و پرورش است که بتوانیم یک طرح استعدادیابی با مباحث فنی خود داشته باشد.

وی با اشاره به سند توسعه کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان، تصریح کرد: در بحث زیربنایی هیئت به دنبال آن بودیم که بتوانیم کارهای علمی و حساب شده انجام دهیم.

رئیس هیئت کوهنوردی استان اصفهان، گفت: ظرفیت های بالقوه و خوب استان اصفهان در بحث کوه ها وجود دارد که باید بیشتر از قبل در توسعه این رشته ورزشی با استفاده از این ظرفیت های طبیعی مؤثر باشیم.

نصر، با اشاره به طرح یک هزار نفر استعدادیابی، گفت: این طرح توسط کارگروه استعدادیابی و صعودهای ورزشی استان اصفهان، برنامه ریزی شده است و استقبال بسیار خوبی از مراکز آموزشی و مدارس داشتیم.

وی ادامه داد: از کودکان هفت سال تا ۱۰ سال پسر بدون سابقه سنگ نوردی، پیکرسنجی و آمادگی جسمانی زیر نظر مربیان و پزشکان مجرب تست گیری می شود.

گفتنی است این طرح روز جمعه ۱۵ دی ماه ۹۶ در سالن شهید حریری واقع در خیابان شهید چمران آغاز می شود.

انتهای پیام/

Go to TOP