ایران از خیلی از کشورهایی که در شنا مطرح هستند ژنتیک قوی‌تری دارد

نسیمی‌ شاد: شنا به مربی خارجی خوب نیاز دارد/در آینده می‌توانیم در بازی‌های آسیایی مدال هم کسب کنیم

عضو تیم ملی شنا گفت: تیم ملی ما برای پیشرفت و کسب مدال‌ نیاز به یک مربی خارجی خوب و باتجربه دارد.

به گزارش میدان نیوز، آریا نسیمی‌شاد عضو تیم ملی شنای کشورمان گفت:‌ رضوانی توانست با قاطعیت آرا برای چهار سال دیگر رئیس فدراسیون شنا شود و امیدوارم همانطور که برنامه‌هایشان را تا الان پیش برده‌اند از این به بعد هم به همان صورت ادامه دهند تا موجب موفقیت شنا در میادین بین‌المللی شود.

وی افزود: زمانی که رضوانی رئیس فدراسیون شد خیلی از ملی‌پوشان خداحافظی کرده بودند و ملی‌پوشان ما از بین رفته بودند و بعد از ریاست، ایشان در دوره چهار سال اول شروع به ساختن کردند و پیشرفت ادامه داشت و تیم‌های ملی ما پا گرفت. اگر شما رکوردها را بررسی کنید متوجه این پیشرفت خواهید شد و امیدوارم این روند همچنان ادامه پیدا کند.

عضو تیم ملی شنا در خصوص اینکه چرا شنای ما در مسابقات مهم توانایی کسب مدال را ندارد، اذعان داشت: رکوردهای ملی ما فاصله زیادی با رکوردهای جهانی دارد ولی این روند به صورت پله‌پله باید طی شود تا بتوانیم در شنای جهان مطرح شویم. ابتدا باید به فینال بازی‌های آسیایی برسیم و این روند را ادامه دهیم تا به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کنیم. اینکه رکوردی زده می‌شود نشان می‌دهد که پیشرفتی در این زمینه رخ خواهد داد و اگر این رکوردها کم‌کم ادامه داشته باشد می‌توانیم به مدال‌های مهم هم دست پیدا کنیم.

نسیمی‌ شاد در خصوص مربی خارجی برای تیم ملی افزود: به نظر من تیم ملی ما قطعاً به مربی خارجی نیاز دارد و احتمال اینکه مربی خارجی به تیم ملی اضافه شود بسیار زیاد است. ما باید از علم مربیان خارجی و کسانی که شاگردان برتری در المپیک داشتند استفاده کنیم و مربیان ما هم بتوانند از دانش آنها استفاده کنند و در شهرهای‌شان بتوانند شاگردهای خوبی تربیت کنند.

وی در خصوص اهدافش برای بازی‌های آسیایی اندونزی تصریح کرد: من در اینچئون جوان‌ترین عضو کاروان بودم، همچنین در المپیک ریو هم جوان‌ترین فرد کاروان بودم. اما برای بازی‌های آسیایی جاکارتا من کنکوری هستم و خیلی درگیر درس هستم ولی باز هم با تمام پتانسیلم برای بازی‌های آسیایی جاکارتا تلاش می‌کنم و امیدوارم نتیجه قابل قبولی بگیرم.

عضو تیم ملی شنا در پایان خاطرنشان کرد: ما قطعاً در آینده می‌توانیم در بازی‌های آسیایی مدال بگیریم چون تیم ملی پشتوانه‌های خوبی دارد و ما از خیلی از کشورهایی که در شنا مطرح هستند ژنتیک قوی‌تری داریم و اگر این روند ادامه پیدا کند قطعاً می‌توانیم پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای در شنا داشته باشیم.

انتهای پیام/فارس

Go to TOP