سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر:

کار دشواری در مسابقات جهانی داریم، اما صعود دور از دسترس نیست/ هدفمان نمایش بهترین عملکرد تیمی است

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر گفت: تلاش می‌کنیم در مسابقات جهانی آلمان بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذاریم.

به گزارش میدان نیوز، محمدرضا دستیار، درباره قرعه ایران در مرحله مقدماتی مسابقات جهانی بسکتبال با ویلچر، گفت: مراکش قهرمانی قاره آفریقا و کانادا نیز قهرمانی چندین دوره بازی‌های پارالمپیک را در کارنامه دارند؛ البته آلمان در نخستین بازی خود در پارالمپیک ریو مقابل تیم ملی کشورمان شکست خورد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان افزود: با توجه به تلاش بازیکنان، کادر فنی و اردوهایی که در پیش داریم، امیدواریم از گروه خود صعود کنیم و در میان ۸ تیم برتر قرار بگیریم که این امر با برگزاری اردوهای منظم و در اختیار داشتن تجهیزات و لژیونرهایی که داریم برای ما دور از دسترس نیست.

وی ادامه داد: ما در اردوی دوم آماده سازی که هم اکنون در حال برگزاری است، تمرینات تاکتیکی خوبی را برای ملی‌پوشان در نظر گرفته‌ایم. این اردوها دو منظوره است و از آنجا که مسابقات جهانی آلمان را در مرداد ماه سال آینده در پیش داریم، این تمرینات برای آماده سازی رقابت‌های جهانی نیز پیش‌بینی شده است.

دستیار گفت: در این مرحله تمرینات با دعوت از ۲۲ ورزشکار در حال برگزاری است. مدعوین تعدادی از ورزشکاران جوان اعزامی به مسابقات جهانی جوانان کانادا، تعدادی از ملی‌پوشان اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه و بقیه نیز از بهترین بازیکنان لیگ‌های باشگاهی هستند و در هر اردو با کاهش بازیکنان روبرو هستیم تا در نهایت به ترکیب اصلی برسیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان تصریح کرد: ۷ لژیونر داریم که در لیگ‌های باشگاهی کشورهای مختلف مشغول فعالیت هستند و طی مکاتباتی که انجام شده، شرایط این ملی‌پوشان به صورت مرتب از طریق باشگاه‌ها رصد می‌شود تا خرداد ماه که این لژیونرها به جمع تیم ملی پیوستند، بتوانیم انتخاب درستی داشته باشیم و نفراتی که آماده‌تر هستند انتخاب شوند.

دستیار افزود: اولین حضور ایران در مسابقات جهانی به سال ۲۰۱۴ برمی‌گردد که به میزبانی کره‌جنوبی برگزار شد و رقابت‌های جهانی آلمان که سال ۲۰۱۸ در هامبورگ برگزار می‌شود، دومین حضور ما در این رویداد مهم خواهد بود. تلاش می‌کنیم در مسابقات جهانی آلمان بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذاریم.

انتهای پیام/فارس

Go to TOP