ذوب‌آهن سه - آیزاول یک

ذوب‌آهن از سد هند گذشت/ مستقیم گروه B با درخشش حسینی و تبریزی

تیم فوتبال ذوب‌ آهن با درخشش مرتضی تبریزی راهی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شد.

به گزارش میدان نیوز، شاگردان امیر قلعه نویی که آغاز فوق العاده ای در نیم فصل دوم لیگ برتر داشتند در ادامه بازی های خوب خود، امروز برابر آیزاول هند قرار گرفتند.

ذوب‌ آهن در این دیدار با ترکیب محمد نژاد مهدی، وحید محمد زاده، ولسیانی، سید محمد رضا حسینی، مرتضی تبریزی، محمد رشید مظاهری، مهدی رجب‌ زاده، محمد ستاری، میلاد فخرالدینی، حمید بوحمدان و کی روش استنلی به میدان رفته است.

میدان آیزاول هند هم با ترکیب مسیح سایقانی، آلبرت زوهمینگ ماویا، آویلش پاول، دیوید لالرینمانا، آلفرد کیماه جاریان، آندری لونسکو، لالتاتانگا خاول هرینگ، لالراموم هامناموای، دینلیانا، ماما، روسانگا به میدان رفت.

یکی از اولین حملات ذوبی ها در دقیقه دوم بازی منجر به کسب یک پنالتی برای این تیم شد، مهدی رجب زاده پشت این توپ قرار گرفت و توانست دروازه این تیم را باز کند.

ذوب آهن که حاکم مطلق توپ و میدان بود اما در اواسط نیمه نخست روی یک ناهماهنگی بین نژاد مهدی و مظاهری گل تساوی را دریافت کرد تا ادامه بازی با بازی دفاعی منسجم تیم هندی برای ذوب آهن کمی با استرس دنبال شود.

حمله سریع بازیکنان تیم هندی دقیقه ۲۱ در محوطه جریمه ذوبی ها و در حالی که به راحتی می شد توسط مدافع سبزپوش دور شود با اشتباه فاحش نژادمهدی موقعیت خوبی برای بازیکن هندی گذاشت و آندره اونسکیو با ضربه ای دقیق دروازه نماینده ایران را باز کرد.

یک حمله دیگر دقیقه ۳۰ از سوی ذوبی ها از کناره سمت چپ دروازه موقعیتی فوق العاده برای شاگردان قلعه نویی مهیا کرد اما این توپ به هیچ کدام از مهاجمان تیم نرسید و از پیشاپیش بازیکنان این تیم عبور کرد.

نیمه نخست این دیدار با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

در همان آغاز بازی در نیمه دوم رجب‌ زاده را از زمین خارج و بختیار رحمانی را به بازی آورد.

دقیقه ۸۲ ارسال زیبای محمدرضا حسینی روی نقطه پنالتی به مرتضی تبریزی زد و این بازیکن به زیبایی با یک ضربه دقیق گل دوم بازی را به ثمر رساند تا سبزپوشان از زیر با فشاری که با آن مواجه شده بودند، خارج شوند.

ذوب آهن که بعد از گل فرصت خوبی برای ضد حملات و به ثمر رساندن گل‌ های بعدی داشت روی یکی از این موقعیت‌ های توسط تبریزی به گل سوم رسید تا رسماً حضور خود را در لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۸ قطعی کند.

حواشی

**بازیکنان تیم آیزاول در ابتدای بازی با برف‌ های کنار زمین عکس یادگاری گرفتند.

** بازیکنان دو تیم در ابتدای با جمعی از کودکان عضو کمیته امداد وارد زمین شدند.

**هواداران تیم ذوب آهن امیر قلعه‌ نویی سرمربی این تیم را در ابتدای بازی تشویق کردند.

**اکثر هواداران ذوب‌ آهن برای مبارزه با هوای سرد فولادشهر با پتو در ورزشگاه حاضر شدند.

**سه معلول هوادار فوتبال به همراه پتو در جایگاه ویژه حاضر شدند و این بازی را از نزدیک تماشا کردند.

**مهدی رجب‌ زاده بعد از این که دروازه حریف هندی را باز کرد روبروی دوربین‌ های عکاسان با دست برای حریفان در آسیا خط و نشان کشید.

**احمد صادقی مدیرعامل کارخانه ذوب‌ آهن به همراه امیرمسعود هراتیان رئیس هیئت فوتبال اصفهان این بازی را از جایگاه ویژه تماشا کردند.

** با توجه به این که اعلام شده بود تماشای این بازی رایگان است، اما سرمای هوا اجازه نداد تا بیش از یک هزار و ۵۰۰ هوادار به فولادشهر بیاید.

**در بین دو نیمه مهدی‌ رجب‌ زاده با بختیار رحمانی تعویض شد تا بازوبند کاپیتانی به مرتضی تبریزی برسد.

انتهای پیام/

Go to TOP