نشست خبری پس از پیروزی ذوب آهن مقابل استقلال؛

قلعه‌نویی: باید به بازیکنان ذوب‌آهن افتخار کرد/ شفر: ۹۰ دقیقه جنگیدیم و شکست خوردیم

قلعه‌نویی با بیان این که باید به بازیکنان ذوب‌آهن افتخار کرد، گفت: اگرچه در نیم فصل برخی مسائل ما را اذیت کرد و نیمکت ما خالی ماند ولی امروز نیمکت پر ما می‌تواند در مواقع لازم آهنگ بازی را عوض می کند.

به گزارش میدان نیوز، امیر قلعه‌نویی پس از پیروزی تیمش در برابر استقلال در هفته بیست‌ودوم لیگ برتر، اظهار کرد: ما امروز چند نوع بازی کردیم، نیمه اول بی‌تفاوت بودیم و بازیکنانم نه درگیر شدند و نه بازی ‌سازی مناسبی کردند که من از این بابت افسوس خوردم.

ذوب‌آهن به همان تیمی که می‌خواستیم تبدیل شده است

وی ادامه داد: ولی در نیمه دوم با تغییراتی که ایجاد کردیم و صحبت‌هایی که با بازیکنانم داشتم خوشبختانه بهتر بازی کردیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با بیان این که بازی با استقلال می‌توانست سه حالت داشته باشد، افزود: تساوی، برد استقلال و یا برد ذوب‌آهن که خوشبختانه حالت سوم اتفاق افتاد و من خوشحالم که امروزه ذوب‌آهن به همان تیمی که می‌خواستیم تبدیل شده است.

باید به بازیکنان ذوب‌آهن افتخار کرد

قلعه‌نویی با بیان این که باید به بازیکنان ذوب‌آهن افتخار کرد، تصریح کرد: اگرچه در نیم فصل برخی مسائل ما را اذیت کرد و نیمکت ما خالی ماند ولی امروز نیمکت پر ما می‌تواند در مواقع لازم آهنگ بازی را عوض می کند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با گلایه از هواداران، ادامه داد: امروز بیشتر تماشاگران استقلالی بودند و برای ذوب‌آهن نبودند، اگر واقعا ذوب‌آهن را دوست دارید در همه بازی‌ها به ورزشگاه بیایید نه فقط در بازی با استقلال و پرسپولیس ولی با این حال از همه هوادارانی که ما را چه در این بازی و چه در دیگر بازی‌ها تشویق کردند، ممنونم.

داوری بسیار خوبی را شاهد بودیم

وی با اشاره به این که بازی حساسیت خودش را داشت که پیروز شدیم، گفت: در مورد تعویض های بازی باید بگویم ما باید هر چه سریع‌تر این تعویض‌ها را انجام می‌دادیم که جواب هم داد.

قلعه‌نویی در مورد ارزیابی خود از داوری این بازی، تصریح کرد: طبق نظر کارشناسان داوری در این دیدار تنها اشتباه داوری اخراج نکردن سیدمجید حسینی دفاع وسط استقلال روی صحنه پنالتی بود وگرنه امروز داوری بسیار خوبی را شاهد بودیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در واکنش به اظهارات وینفرد شفر، سرمربی استقلال مبنی بر این که ذوب‌آهن از توپ‌های بلند استفاده می‌کرد، خاطر نشان کرد: قطعاً آمار بازی می‌آید و همه چیز مشخص می‌شود، زمانی که دیگر آمارها از جمله موقعیت‌های خطرناک، پاس‌ها و مالکیت توپ بدست آید تیم برتر میدان مشخص می‌شود.

حسینی دروازه‌بان استقلال روز خوبی را داشت

وی افزود: من معتقدم حسینی دروازه‌بان استقلال روز خوبی را داشت وگرنه ما خیلی گل های بیشتری می‌زدیم، پژمان منتظری هم یک گل را برای آن ها خرید.

قلعه‌نویی در مورد این که چرا ذوب‌آهن حریفانش را دست‌کم می‌گیرد، اظهار کرد: این بازی با بازی مقابل آیزاول هند قابل قیاس نیست و اگرچه ذوب‌آهن تیم با تجربه‌ و بزرگی است ولی با این حال بازیکنان ما امروز تحت تاثیر قدرت حریف و جو ورزشگاه قرار گرفتند.

نگرش بازیکنان ذوب آهن کوچک و محدود است

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن ادامه داد: همچنین در مجموع باید نگرش بازیکنان تغییر کند زیرا ذوب‌آهن تیم بزرگی است ولی هنوز نگرش بازیکنان کوچک و محدود است.

وی با بیان این که ذوب‌آهن باشگاهی است که قدمت زیادی دارد، گفت: این تیم، آخرین تیم ایرانی است که در فینال آسیا بوده و شاید در چهار الی پنج سال گذشته این نگرش را در بازیکنان نهادینه کرده‌اند که به این مسئله قانع باشند.

قلعه‌نویی با اشاره به تجربیات مربی‌گری خود، خاطر نشان کرد: من نیز در گذشته اشتباهاتی را داشته‌ام که امروز به دلیل تجربه‌ام این اشتباهات را نخواهم داشت، به نظر من بازیکنی که بد بازی می‌کند و تلاش نمی‌کند باید از زمین خارج شود.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن افزود: وقتی بازیکن خوب نیست فرقی ندارد و باید خارج شود، چون فوتبال یک بازی گروهی است و باید نیروی دیگری را جایگزین کنیم، بازیکن ممکن است روزش نباشد و یا این که ندود و تلاش نکند، بنابراین فرقی ندارد و وقتی بازیکن روز خوبش نباشد و تلاش هم نکند باید روی نیمکت کنار ما بنشنید.

ما ۹۰ دقیقه جنگیدیم و شکست خوردیم

وینفرید شفر هم در نشست خبری پس از باخت تیمش در برابر تیم فوتبال ذوب‌آهن پیرامون این دیدار اظهار کرد: من معمولاً کنفرانس‌های مطبوعاتی طولانی دارم، اما امروز نمی‌خواهم طولانی صحبت کنم، ابتدا به تیم حریف تبریک می‌گویم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: بازی در برابر ذوب آهن بازی راحتی نبود و ما ۹۰ دقیقه جنگیدیم و شکست خوردیم.

وی افزود: حریف پرتاب‌های چهل متری و بلندی داشت و ما نیز موقعیت‌ها و ضربات سر زیادی داشتیم که دروازه‌بان ذوب‌آهن به خوبی مهار می‌کرد، تأکید می کنم ما نیز موقعیت‌های خوبی داشتیم.

داوران امروز روز خیلی خوبی نداشتند

شفر در مورد داوری این دیدار، تصریح کرد: من هرگز درباره داوری صحبت نمی‌کنم و به هر حال داوری شغل راحتی نیست و داوران ممکن است روزهای خوب یا بدی داشته باشند که گویا امروز روز خیلی خوبی نداشتند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد این که پس از پایان بازی به بازیکنانش گفته است که از داور فاصله بگیرند، تصریح کرد: کسی نباید درون زمین معترض باشد و ما باید جنگ‌مان را در زمین داشته باشیم. داور باید کار خودش را انجام دهد.

وی با اشاره به صحنه پنالتی ذوب‌آهن، گفت: پیشنهاد می‌کنم صحنه پنالتی را دوباره تماشا کنید، به اعتقاد من که خطایی صورت نگرفت همچنین روی یکی دیگر از صحنه‌ها بر روی فرشید اسماعیلی خطا شد که داور دستور ادامه بازی را داد و همان موقعیت در برگشت منجر به گل دوم ذوب‌آهن شد.

پس از یک ریکاوری دوباره به اوج برمی‌گردیم

شفر با بیان اینکه اتفاق خاصی نیافتاده است، ادامه داد: اگرچه نباید در این دیدار نتیجه را واگذار می‌کردیم و این باخت به ضرر ما تمام شد ولی ما تیم قدرتمندی هستیم و و هیچ مشکلی برای ما نیست، پس از یک ریکاوری دوباره به اوج برمی‌گردیم.

وی در واکنش به شکسته شدن صندلی‌های ورزشگاه فولادشهر توسط تماشاگران، خاطرنشان کرد: این کار خوبی نیست، نباید بیرون زمین مشکلی باشد، این برای فوتبال خوب نیست، امیدوارم این دفعه آخر باشد که چنین اتفاقی رخ می‌دهد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال ادامه داد: چنین کارهایی زیبنده نیست و ما در بازی‌های قبل نه از تماشاگران استقلال بلکه از تماشاگران حریف‌هایمان کارهای مشابهی را دیدیم و امیدوارم دیگر شاهد چنین کارهایی نباشیم که هواداران باید در این‌باره توجیه شوند.

انتهای پیام/

Go to TOP