از سوی رئیس هیئت کبدی استان اصفهان مطرح شد؛

رشته کبدی در اصفهان شناخته شده نیست/ بانوان اصفهانی بر سکوی نخست لیگ برتر کبدی کشور

رئیس هیئت کبدی استان اصفهان، گفت: رسانه ها باید در معرفی ورزش کبدی تلاش کنند و بیشتر اهمیت دهند؛ چرا که کبدی این پتانسیل را دارد که در کشور حرف اول ورزش را بزند.

سید احمد حجازی در گفتگو با میدان نیوز در رابطه با برنامه های دهه فجر این هیئت، گفت: مسابقات محلات شهر اصفهان با شرکت ۱۶ تیم در دستور کار قرار گرفت که کاپیتان تیم ملی کبدی هم در این برنامه ها حضور داشت.

رئیس هیئت کبدی استان اصفهان ادامه داد: این مسابقات در سطح استعدادیابی هم ورود پیدا کرد و نتایج خوبی را به همراه داشت.

وی افزود: مسابقات تیم بانوان در کشور مقام نخست را کسب کردیم و در بخش آقایان هم در نوجوانان مقام اول را کسب کردیم.

حجازی با اشاره به دهمین دوره رقابت‌ های لیگ برتر کبدی بانوان باشگاه‌ های کشور، گفت: انتخابی تیم ملی در روزهای چهارم تا ۱۰ بهمن ماه در شهر مشهد با حضور ۱۱ تیم برگزار شد که تیم اصفهان موفق شد به عنوان قهرمانی مسابقات دست پیدا کند.

دختران کبدی کار اصفهان بر سکوی نخست لیگ برتر کبدی کشور

رئیس هیئت کبدی استان اصفهان تأکید کرد: دختران کبدی کار اصفهان موفق شدند با پنج پیروزی متوالی جام قهرمانی را بالای سر ببرند که این افتخار بزرگی برای اصفهان است.

حجازی با اشاره به جمع بندی تیم های آقایان، خاطر نشان کرد: نتایج خوبی را با توجه به بضاعتی که داشتیم  کسب کردیم و در اردوی تیم ملی برخی از بازیکنان خانم و آقا را از استان اصفهان دعوت خواهند شد.

رئیس هیئت کبدی استان اصفهان تصریح کرد: یکی از بازیکنان ما قهرمان بازی های آسیایی شد که بعد از این مقام، این بازیکن دیگر در اردوهای تیم ملی دعوت نشد که ما این موضوع را پیگیری کردیم.

رشته کبدی در اصفهان شناخته شده نیست

وی درباره وضعیت کبدی در اصفهان، گفت: ما مقام های خوبی در کشور به دست آوردیم ولی این رشته شناخته شده نیست و قدمت حدود ۱۵ ساله دارد که این مسائل باعث می شود استقبال کمی از این رشته صورت بگیرد.

حجازی با بیان این که ما نسبت به بسیاری از استان ها در وضعیت خوبی قرار داریم، تصریح کرد: ولی مسئله این است که مثلاً در گلستان، ورزش اول کبدی است و در استانی مانند اصفهان، کبدی ورزش ۲۳ یا ۲۴ اصفهان است و ورزش های بسیاری جلوتر از کبدی هستند.

رئیس هیئت کبدی استان اصفهان افزود: باید رسانه ها بیشتر در این ورزش ورود کنند و بیشتر اهمیت بدهند؛ چرا که کبدی این پتانسیل را دارد که در کشور حرف اول ورزشی را بزند.

در اصفهان یک سالن تمرین مناسب نداریم

به گفته حجازی ما در اصفهان یک سالن تمرین مناسب نداریم و با این امکانات نمی شود اقدامات خوبی انجام داد.

رئیس هیئت کبدی استان اصفهان تصریح کرد: اصفهان باید جایگاه بالاتری در این زمینه داشته باشد و با این که امکانات مناسبی نداریم، مقام های خوبی در سطح کشور و بین المللی کسب می کنیم.

وی با اشاره به این که یکی از ایرادات ما این است که مربی قوی خوب در دسترس نداریم، گفت: اگر هم در استان باشد، به دلیل مشکلاتی همکاری نمی کنند ولی ما به سمت و سوی برگزاری کلاس ها هستیم، همچنین در این زمینه دوره های آموزشی رایگانی هم برگزار کرده ایم.

حجازی ادامه داد: ما در سال جاری نتایجی را که قابل تصور بود را کسب کردیم ولی باید بگویم پیشرفت بیشتر لازمه تلاش بیشتر است.

آمار کبدی کاران اصفهان ضعیف است

وی با اشاره به وضیعت شهرستان ها در این رشته ورزشی، تصریح کرد: رئیس ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها باید هیئت های شهرستانی را فعال کنند تا تیم های قوی تر و بهتری به مسابقات کشوری اعزام کنیم.

رئیس هیئت کبدی استان اصفهان ادامه داد: کبدی کاران رسمی در استان ۱۰۰ نفر و غیر رسمی ها هم حدود ۲۵۰ نفر در حال فعالیت هستند که این آمار ضعیفی است و شهرستان ها برای افزایش این آمار باید تلاش لازم را انجام دهند.

حجازی با بیان این که شهرستان برخوار در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد، گفت: سرمربی این تیم برای سرمربی گری تیم ملی کشور دعوت شده و بازیکنان خوبی هم دارد.

سازماندهی کبدی روستائیان اصفهان در سال ۹۷

وی با اشاره به دوره های مربیگری هیئت، خاطر نشان کرد: برای اولین بار کلاس مربی گری به صورت رایگان برگزار کردیم تا از مربیان بیشتری در سطح شهر بتوانیم استفاده کنیم که فکر نمی کنم در هیچ کجای ایران چنین کاری انجام دهند.

رئیس هیئت کبدی استان اصفهان در مورد استعدادیابی این رشته ورزشی در روستاها، گفت: ما به این سمت و سو می رویم که با هیئت ورزش های روستایی به نقطه مشترکی برسیم و بتوانیم یک هم افزایی داشته باشیم.

حجازی خاطر نشان کرد: استقبال این ورزش در روستاها بسیار خوب است و در صدد هستیم کبدی روستائیان استان را سازماندهی کنیم.

انتهای پیام/

Go to TOP