رئیس فدراسیون شمشیربازی:

اصفهان قطب شمشیربازی کشور است/ شمشیربازی باید دیده شود

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: اصفهان قطب شمشیربازی کشور است و آکادمی شمشیربازی زنده‌یاد سرهنگ‌پور در کشور نمونه است.

به گزارش میدان نیوز، فضل‌الله باقرزاده امشب در مراسم افتتاحیه آکادمی شمشیربازی زنده‌یاد سرهنگ‌پور، اظهار کرد: آکادمی شمشیربازی اصفهان یکی از زیباترین سالن‌های ورزشی ایران است که به همت خانواده سرهنگ‌پور تکمیل شد.

وی با اشاره به آشنایی خود با خانواده سرهنگ‌پور افزود: آن مرحوم را نخستین بار در اجلاس شمشیربازی در دبی دیدم و با افتتاح این آکادمی، یاد وی زنده خواهد ماند.

به گفته رئیس فدراسیون شمشیربازی، هزینه‌ کردن در مسائل فرهنگی و چنین اقدامات خداپسندانه‌ای همواره ماندگار است و یاد و خاطره مرحوم سرهنگ‌پور در ذهن ما زنده است.

وی با اشاره به جایگاه شمشیربازی اصفهان، متذکر شد: سال ۸۱ و زمانی که ریاست فدراسیون را بر عهده گرفتم، فرهاد رضایی در مسابقات فیلیپین، کاپیتان تیم ملی اسلحه بود و امروز ریاست هیأت اصفهان را در اختیار گرفته است.

باقرزاده با ابراز امیدواری نسبت به دیده شدن رشته شمشیربازی یادآور شد: در گذشته رشته شمشیربازی، جایگاه خوبی در کشور نداشت و اختصاص بودجه به صورت قطره‌چکانی بود اما امروز این موقعیت تغییر کرده است.

وی ادامه داد: در بازی‌های آسیایی اینچوان، تیم ملی شمشیربازی به مدال نقره رسید و در المپیک تنها به خاطر یک ضربه، مدال نقره را از دست دادیم اما با ادامه روند فعلی امید داریم در المپیک ۲۰۲۰ به مدال طلا دست پیدا کنیم.

در جریان این مراسم، از ملی‌پوشان شمشیربازی اصفهان که در مسابقات کشوری به مدال دست پیدا کردند، تجلیل شد.

انتهای پیام/فارس

Go to TOP