با توسعه بسکتبال در استان‌ها، بازار این رشته داغ می‌شود

طباطبایی: انتخاب سرمربی تیم ملی بسکتبال برعهده کمیته فنی بود/نباید باخت‌هایمان را به داوری نسبت دهیم

رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: انتخاب سرمربی تیم ملی برعهده کمیته فنی بود و همه باید به آن احترام بگذاریم.

به گزارش میدان نیوز، رامین طباطبایی در مورد حضورش در بازی پایانی فینال لیگ برتر بسکتبال اظهار داشت: بازی خوبی بود و هر دو تیم شایسته بازی کردند و طبیعتا هر تیمی که کمتر اشتباه کند، برنده می شود. میزبانی هم به سود تبریزی ها بود و از این موقعیت هم استفاده کردند و به قهرمانی رسیدند.

وی ادامه داد: به نظر من هر ۴ تیم نیمه نهایی شایسته بودند و کسی فکر نمی‌کرد تمام مسابقات به بازی پنجم بکشد. مهم این است که بسکتبال ایران برنده باشد.

رئیس فدراسیون بسکتبال عنوان کرد: اگر بتوانیم بسکتبال را در استان‌ها توسعه دهیم و تیم ها گسترش پیدا کنند، بسکتبال بازارش داغ تر می‌شود. از شهرداری‌هایی که در بسکتبال سرمایه گذاری می کنند تقاضا داریم در بسکتبال سه نفره هم کار کنند و بتوانیم در اکثریت محلات زمین بسکتبال داشته باشیم.

طباطبایی در مورد اینکه گفته اند نتایج نیمه نهایی خارج از زمین رقم خورده و داوران تحت تاثیر افراد قرار گرفته اند، تاکید کرد: سالها به عنوان بازیکن و  مربی در بسکتبال بوده ام و اینطور نیست که گفته اند و داوران هم به هرحال مانند همه اشتباه می کنند. اینکه تیمی می بازد و بخواهد نتایج را به داوری نسبت دهد، صحیح نیست.

وی ادامه داد: داوری ها مشکل خاصی نداشت، البته باید نقاط ضعف خود را پوشش دهیم تا سال آینده قضاوت ها بهتر شود. آن هم با کلاس های داوری که برگزار می شود. سرمربیان و سرپرستان تیم ها هم باید در این زمینه کمک کنند و باخت ها را به داوری نسبت ندهند.

رئیس فدراسیون بسکتبال در مورد انتخاب شاهین طبع به عنوان سرمربی تیم ملی، گفت: به هرحال کمیته فنی پس از نشست هایی که داشت این انتخاب صورت گرفت و همه باید به موفقیت تیم ملی کمک کنیم و نقدها سازنده باشد. تیم ملی هم بازی مهمی پیش رو دارد و باید از حاشیه ها دوری کنیم.

انتهای پیام/فارس

Go to TOP