رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی:

هدف‌مان کسب مدال‌های رنگین بازی‌های آسیایی است/ به کمک مالی مسئولان ورزش نیاز داریم

رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی گفت: هدف ما در بازی‌های آسیایی اندونزی کسب مدال های رنگین و اهتزاز پرچم ایران در رقابت های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی است.

به گزارش میدان نیوز، محمود رشیدی در خصوص تیم های ملی اعزامی به بازی‌های آسیایی اندونزی ۲۰۱۸، گفت: فدراسیون ورزش‌های رزمی در دو رشته پنچاک سیلات و سامبو دو تیم ملی به بازی‌های آسیایی اعزام خواهد کرد. تیم ملی پنچاک سیلات در دو بخش مردان و بانوان به این رقابت ها اعزام خواهند شد. طبق برنامه ریزی‌‌هایی که انجام داده بودیم، انتخابی تیم‌های ملی آذرماه در استان گلستان برگزار شد.
رئیس فدراسیون ورزش‌های رزمی در ادامه صحبت‌های خود، اظهار داشت: دو مرحله اردوی تمرینی برای رزمی کاران اعزامی به مسابقات در نظر گرفتیم. مرحله اول اردوها از ۲۶ آذر تا ۳ دی‌ماه در کمپ تیم‌های ملی این فدراسیون برگزار شد و در پایان با برگزاری انتخابی درون اردویی نفرات اعزامی به این رقابت‌ها انتخاب شدند. اردوی دوم نیز از ۲۵ دی ماه تا ۳ بهمن ماه پیگیری شد. در هر دو مرحله اردو نفرات حاضر در اردوها در تست های ورزشی و مراحل پزشکی و روانشناسی ورزشی شرکت کردند و تمام مراحل را طبق استاندارد کمیته ملی المپیک پشت سر گذاشتند.
رشیدی در خصوص تعداد نفرات حاضر در تیم های ملی مردان و بانوان پنچاک سیلات افزود: در بخش بانوان ۳ رزمی کار و در بخش مردان ۷ رزمی‌کار تا امروز جواز حضور در این رقابت ها را دریافت کرده اند.در رشته سامبو نیز در دو بخش مردان و بانوان ما ۴ ورزشکار به رقابت‌های جاکارتا اعزام خواهیم کرد. البته مسابقات قهرمانى کشور در بخش مردان در بهمن ماه به میزبانی استان کرمانشاه برگزار شد و در تلاش هستیم که نفرات تیم ملى را تا پایان سال جارى انتخاب و معرفى کنیم. باید به این نکته هم اشاره کنیم که در بخش بانوان در صورت تایید پوشش تیم ملی بانوان سامبوکار از سوی فدراسیون جهانی این نخستین اعزام برون مرزی بانوان در این رشته خواهد بود.
رشیدی در ادامه افزود: ما از تمام توان خود در خصوص برگزاری اردوها و آماده سازی تیم های ملی بهره برده و خواهیم برد و هدف ما کسب مدال های رنگین این رقابت ها و اهتزاز پرچم ایران در رقابت های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی است.
رئیس فدراسیون ورزش های رزمی در ادامه صحبت‌های خود گفت: در این راه مشکلات مالی نیز وجود دارد و فدراسیون ورزش های رزمی نیاز به توجه و حمایت های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک دارد. این حمایت ها می تواند در قالب اختصاص ورزشگاه و کمپ جهت اردوی آماده سازی تیم های ملی و کمک های مالی باشد.
محمود رشیدی در پایان صحبت‌های خود، گفت: تمام تلاش فدراسیون ورزش ها ی رزمی در خصوص انتخاب ملی پوشان بر این بوده تا برترین ها و مستعدترین نفرات دریافت مدال به تیم های ملی وارد شوند و نفرات براساس ارزشمندی و توانایی‌هایشان انتخاب و اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/فارس

Go to TOP