رئیس هیئت ووشو استان اصفهان در گفتگو با میدان نیوز:

قهرمانی مقتدرانه اصفهان در مسابقات کشوری/ اصفهان میزبان دوره های داوری درجه یک کشوری است

رئیس هیئت ووشو استان اصفهان، گفت: داوری درجه یک را همیشه خود فدراسیون میزبانی می کند ولی امسال با توجه به پتانسیل های بالای اصفهان فدراسیون وکالت برگزاری این مسابقات را به اصفهان داده است.

رئیس هیئت ووشو استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار میدان نیوز، اظهار کرد: رقابت های ووشوی قهرمانی رده های سنی کشور نونهالان، نوجوانان و جوانان با قهرمانی تیم اصفهان در مجموع دو بخش ساندا و تالو برگزار شد.

محسن روناسی ادامه داد: این رقابت ها با حضور نمایندگان ۳۴ تیم به میزبانی هیئت ووشوی خراسان رضوی و در سالن شهید بهشتی مشهد با قهرمانی تیم استان اصفهان در مجموع دو بخش تالو و ساندا به اتمام رسید.

اصفهان، قهرمان رقابتهای انتخابی تیم ملی جوانان

وی افزود: اصفهان با کسب هفت مدال طلا، پنج نقره و سه برنز بر سکوی قهرمانی ایستاد و خراسان رضوی الف با شش مدال طلا، یک نقره و سه برنز عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد.

رئیس هیئت ووشو استان اصفهان تصریح کرد: کهگیلویه و بویراحمد هم با پنج مدال طلا، یک نقره و یک برنز به عنوان سومی این مسابقات دست یافت.

روناسی ادامه داد: مدال آوران تیم اصفهان در بخش تالو شاهین بنی طالبی سه مدال طلا، ابوالفضل پورشبانان دو مدال طلا، متین جمالی یک مدال طلا، علی شکروی یک طلا و یک برنز، طه بدیعی سه نقره و عرفان زارعی دو مدال نقره به نام خود ثبت کردند.

وی با بیان این که اصفهان معمولا در مسابقات بخش ساندا ضعیف تر عمل می کرد، گفت: ولی در این دوره در بخش ساندا مهدی کریمی یک مدال برنز و دانیال شفیعی یک مدال برنز به ارمغان آورند و اردونشینی تیم ملی را هم به دست آوردیم.

قهرمانی مقتدرانه دختران اصفهان در مسابقات رده های سنی کشور

رئیس هیئت ووشو استان اصفهان تصریح کرد: رقابت های ووشوی قهرمانی رده های سنی کشور هم با قهرمانی مقتدرانه دختران اصفهان در مجموع دو بخش ساندا و تالو به اتمام رسید.

روناسی ادامه داد: این پیکارها با حضور ووشوکاران تمامی استان ها در دو بخش ساندا و تالو در آکادمی ووشو انجام شد که با قهرمانی تیم استان اصفهان برگزار شد.

وی با اشاره به این که تیم اصفهان با کسب ۱۳ مدال طلا ، سه نقره و دو مدال برنز بر سکوی نخست ایستاد، خاطر نشان کرد: همچنین مازندران با چهار مدال طلا، دو نقره و یک برنز نایب قهرمان شد، که جالب ترین نکته در این مسابقات تفاوت فاحش مقام اول و دوم در کسب مدال طلا بود که اصفهان ۱۳ مدال و مازندران چهار مدال به دست آورد.

رئیس هیئت ووشو استان اصفهان با اشاره به این که این قهرمانی جز شایستگی ووشوکاران اصفهان چیز دیگری نیست، گفت: تیم استان البرز هم با سه مدال طلا، شش نقره و چهار مدال برنز به عنوان سومی دست یافت.

روناسی با اشاره به دختران افتخار آفرین تیم اصفهان در بخش تالو، گفت: فاطمه جزینی سه طلا، مینا پناهی سه مدال طلا، نازنین بازدار سه مدال طلا، مهدیه شریفیان یک طلا و یک نقره، زهرا بت شکن یک طلا و یک نقره و حانیه گلشن یک طلا را به نام خود ثبت کردند.

وی افزود: همچنین در بخش ساندا کیمیا شوشتری طلا، مهسا احمدی نقره، سحر کارخیران برنز و مریم غلامی برنز را به ارمغان داشتند.

به گفته رئیس هیئت ووشو استان اصفهان پیش از این تیم های اصفهان در رده سنی پسران و بانوان رده بزرگسالان عنوان قهرمانی را کسب کرده بودند.

اصفهان میزبان دوره های داوری درجه یک کشوری

روناسی با اشاره به برنامه های پیش روی هیئت، خاطر نشان کرد: مسابقات بخش کارگری هفته آینده در اصفهان برگزار خواهد شد، همچنین دوره های داوری درجه یک به زودی در اصفهان انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: داوری درجه یک را همیشه خود فدراسیون میزبانی می کند ولی امسال با توجه به پتانسیل های بالای اصفهان فدراسیون وکالت برگزاری این مسابقات را به اصفهان داده است.

رئیس هیئت ووشو استان اصفهان با بیان این که دوره های داوری به احتمال زیاد ۱۹ اسفندماه در خانه ووشو برگزار خواهد شد، تصریح کرد: ۱۳ داور از خود اصفهان و مابقی که در مجموع ۲۰ نفر خواهند بود از استان های یزد، شهرکرد و یاسوج به اصفهان می آیند.

روناسی در مورد سبک های ووشو در استان اصفهان، اظهار کرد: اصفهان سبک های ووشوی زیادی دارد ولی نکته مهم این است که دو نفر از رؤسای سبک های کشوری در اصفهان مستقر هستند.

وی با اشاره به آمار ورزشکاران ووشو استان، ادامه داد: اصفهان چهار هزار و ۳۵۰ نفر ووشوکار بیمه شده داریم که شهرستان های خمینی شهر، نجف آباد، شاهین شهر و فلاورجان بسیار عالی در حال فعالیت هستند.

رئیس هیئت ووشو استان اصفهان با اشاره به جایگاه ووشو اصفهان در کشور، گفت: زمانی که ما به عنوان مثال در بحث دانشجویی یا بانوان رتبه اول کشوری را داریم قطعا در مسابقات جهانی درخشش اصفهانی ها را بیشتر شاهد خواهیم بود.

روناسی خاطر نشان کرد: سال گذشته ۹۰ درصد ترکیب تیم ملی بانوان را اصفهان تشکیل داد که خود نشان دهنده فعالیت بی نظیر اصفهان در این رشته ورزشی و افتخارآفرینی برای کشور است.

انتهای پیام/

Go to TOP