رئیس هیئت کاراته استان اصفهان در گفتگو با میدان نیوز:

فعالیت ۱۴ هزار کاراته کا در استان اصفهان/ اصفهانی ها در مسابقات کشوری افتخار آفرین هستند

رئیس هیئت کاراته استان اصفهان، گفت: امسال ۳۰ مدال در رقابت‌ های کشوری و ۱۰ مدال در رقابت‌ های آسیایی و بین المللی توسط کاراته کاهای استان در دو بخش آقایان و بانوان کسب شد.

رئیس هیئت کاراته استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار میدان نیوز، اظهار کرد: امسال ۳۰ مدال در رقابت‌ های کشوری و ۱۰ مدال در رقابت‌ های آسیایی و بین المللی توسط کاراته کاهای استان در دو بخش آقایان و بانوان کسب شد.

علی دوانیان ادامه داد: قصد داریم با برنامه های ویژه نظیر میزبانی اردوهای تیم ملی، برپایی دوره های آموزشی و ایجاد انگیزه در ورزشکاران، این آمار را افزایش دهیم.

وی افزود: پنج مسابقه به مناسبت دهه فجر پیش بینی شده است که مسابقات کاراته نوجوانان و جوانان بانوان با همکاری هیئت شهرستان در خانه کاراته در حال برگزاری است.

رئیس هیئت کاراته استان اصفهان در مورد میزان استقال از این رشته ورزشی، گفت: پس از المپیکی شدن رشته کاراته شاهد افزایش چشمگیر علاقه‌ مندان به این رشته در بخش های بانوان و آقایان بوده ایم و این موضوع در شهرستان‌ های مختلف استان نیز دیده می شود.

دوانیان تصریح کرد: خودباوری و ایجاد انگیزه در ورزشکاران از اهداف دیگری است که در سال ۹۷ دنبال می‌ کنیم.

۱۴ هزار ورزشکار، مربی و داور کاراته در استان فعالیت می کنند

وی با اشاره به آمار کاراته کاران استان اصفهان، گفت: حدود ۱۴ هزار ورزشکار، مربی و داور کاراته در استان فعالیت می کنند و غیر از شهرهای بویین میاندشت و دهق در غرب استان، سایر شهرهای استان در این رشته فعال است.

رئیس هیئت کاراته استان اصفهان با اشاره به فعالیت های خود در این هئیت، خاطر نشان کرد: سال ۹۰ استان اصفهان دو داور آسیایی و جهانی داشت، اما هم اکنون ۹ داور مرد و پنج داور زن این استان در سطح آسیایی و جهانی فعالیت می کنند.

دوانیان با اشاره به مزبانی اصفهان از مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی کاراته، اظهار کرد: هزار و ۴۲۰ نفر شرکت کننده در رشته پسران و دختران هزار و ۷۲۰ نفر در سه روز به میزبانی اصفهان در سطح نوجوانان، جوانان و امید در بخش های کاتا، کومیته انفرادی و کاتای تیمی برگزار شد.

وی ادامه داد: زمانی که ما در حال تدارک مسابقات بودیم، فدراسیون جهانی کاراته، تاریخ تولد سطح بندی سنی را تغییر داد، به این شکل که امید به جوانان و جوانان به نوجوانان تغییر پیدا کرد و فدراسون کاراته دو مرتبه مسابقات را در سنندج برگزار کرد.

رئیس هیئت کاراته استان اصفهان با اشاره به ارزیابی خود از هئیت کاراته استان، گفت: وضعیت هئیت کاراته اصفهان نسبت به پنج سال پیش مطلوب تر شده است به گونه ای که حدود  ۹۰ درصد ارتقا پیدا کرده و حتی از ابتدای امسال مقامات آسیایی و جهانی هم در بانوان و هم در آقایان داشته ایم.

امیدواریم در المپیک توکیو حداقل یک نماینده داشته باشبم

دوانیان ادامه داد: اردوهای هیئت کاراته فقط به زمان برگزاری و یا نزدیک شدن به مسابقات نیست بلکه به طور مداوم و در طول سال برگزار می شود تا بتوانیم در المپیک ۲۰۲۰ ژاپن حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی افزود: شش تیم در لیگ کشوری داشته ایم، که با تمام بی بضاعتی هیئت تقریبا تمام هزینه ها را تقبل کرده ایم که امیدواریم تیم سوپر لیگ بانوان جزء نفرات اول و دوم در چهارم اسفند موفق عمل کند.

رئیس هیئت کاراته استان اصفهان با اشاره به بهره گیری از قهرمانان کاراته در استان، اظهار کرد: ما از پتانسیل بسیار خوب مربیان در بخش بانوان و آقایان به خوبی استفاده می کنیم و امیدواریم که تا سه سال آینده و در المپیک توکیو حداقل یک نماینده داشته باشبم.

دوانیان در مورد دعوت شدگان به تیم ملی کاراته، تصریح کرد: ۹ نفر از پسران کاراته کای اصفهان و در دختران هم حدود ۱۳ نفر به اردوی تیم ملی دعوت شده اند، همچنین نفراتی از کمیته استعدادیابی انتخاب خواهند شد تا بعد از اردوهای فدراسیون گزینش شوند ولی پیش بینی می شود در مجموع ۳۰ نفر دعوت شوند که ماندن در تیم ملی بعد از اردوها مشخص خواهد شد.

درخشش اصفهانی ها در انتخابی تیم ملی کاراته دختران

وی ادامه داد: رقابت های انتخابی تیم ملی کاراته جوانان دختران در سالن آزادی سنندج برگزار شد و نفرات برتر مسابقات قهرمانی آسیا و المپیک ۲۰۱۸ بوینس آیرس مشخص شدند.

رئیس هیئت کاراته استان اصفهان افزود: رویا سلیم زاده از اصفهان در وزن ۵۳- کیلوگرم، به مقام سوم مشترک رسید که در این وزن ۳۷ کاراته کا شرکت داشتند، همچنین حدیثه طالبی در وزن ۵۹+ کیلوگرم، در سکوی نخست ایستاد که در این وزن هم ۳۷ کاراته کا شرکت داشتند.

دومین دوره مسابقات شوتوکان ادونس استان اصفهان

دوانیان با بیان این که دومین دوره مسابقات شوتوکان ادونس استان به مناسبت گرامی داشت دهه فجر برگزار شد، تصریح کرد: بیش از ۲۰۰ کاراته کا در این مسابقات از شهرستان های شهرضا، اصفهان، خمینی شهر بادرود، نطنز، درچه و نجف آباد در کلیه رده های کمربندی و اوزان مختلف شرکت داشتند.

Go to TOP