رئیس کمیته کریکت استان اصفهان در گفتگو با میدان نیوز:

اصفهان میزبان اردوی انتخابی تیم ملی کریکت بانوان/ اصفهان پتانسیل زیادی در این رشته ورزشی دارد

مسئول هماهنگی اردوی انتخابی تیم ملی کریکت بانوان، گفت: اردوی انتخابی تیم ملی کریکت بانوان به منظور آمادگی برای رقابت ‌های قهرمانی آسیا در اصفهان آغاز شد.

الهام یزدانی در گفتگو با خبرنگار میدان نیوز، اظهار کرد: اردوی انتخابی تیم ملی کریکت بانوان با حضور ۴۵ ورزشکار به مدت سه روز در اصفهان آغاز شد.

مسئول هماهنگی اردوی انتخابی تیم ملی کریکت بانوان ادامه داد: این اردو در طح کشور هم برای اولین بار است که برگزار می شود.

وی افزود: محمود رشید، سرمربی پاکستانی تیم ملی کریکت مردان و مشاور فنی تیم ملی کریکت بانوان، مژگان باوند پور سرمربی کرمانشاهی در این اردو حضور دارند.

رئیس کمیته کریکت بانوان استان اصفهان تصریح کرد: محل اردوی تیم ملی در ورزشگاه آزادی خوراسگان است و احتمالاروز سوم این اردو در ورزشگاه تختی اصفهان برپا خواهد بود.

یزدانی با اشاره به حضور ورزشکاران اصفهانی در این اردو، گفت: صدیقه هلاکویی، مریم صباغ، مریم یزدانی، صفورا میزاخانی و مائده باقرپور به سرپرستی زهرا دادخواه، اصفهانی‌های حاضر در این اردو هستند.

وی ادامه داد: تیم ملی کریکت ایران رقابت ‌های قهرمانی آسیا را پیش رو دارد که در سال ۹۷ برگزار خواهد شد ولی هنوز کشور میزبان مشخص نشده است.

مسئول هماهنگی اردوی انتخابی تیم ملی کریکت بانوان افزود: استان های تهران، کرمانشاه، خراسان، لرستان، قم، گرگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان و شیراز به میزبانی اصفهان در این اردو شرکت کرده اند.

یزدانی با اشاره به این که کریکت در بیش از صد کشور جهان از جمله ایران بازی می‌شود، تصریح کرد: یکی از محبوب ‌ترین رشته‌ ها در کشورهای هند، بنگلادش، نپال، افغانستان، پاکستان، امارات عربی متحده، سریلانکا، استرالیا، انگلستان و نیوزلند است.

وی با اشاره به وضعیت کریکت در اصفهان، خاطر نشان کرد: اصفهان پتانسیل زیادی در این رشته ورزشی دارد، مربیان و بازیکنان خارجی برای ما بازی می کنند، همچنین بازیکنان ما فقط دو سال تمرین کرده اند و در حال حاضر شش نفر در اردوی تیم ملی حضور دارند.

رئیس کمیته کریکت استان اصفهان ادامه داد: بعضی از استان ها سابقه ۱۰ ساله در ورزش کریکت دارند ولی هنوز نتوانسته اند به اصفهان برسند و این خود جای افتخار برای استان است که ورزشکارانی با استعداد فراوان شناسایی شده اند.

یزدانی با اشاره به آمار ورزشکاران هر استان، اظهار کرد:  اصفهان، گرگان، بوشهر، کرمان و گلستان بیشترین شرکت کننده را در این اردو دارند، سهمیه هر استان از تهران مشخص می شود وگرنه اصفهان ظرفیت بازیکنان بیشتر هم دارد.

به گزارش میدان نیوز، این رشته به صورت گروهی در زمین چمن دایره ای یا بیضی با شعاع میانگین ۷۵ متر، میان دو تیم ۱۱ نفره بازی می شود که در مرکز زمین کریکت، یک محوطه خاکی متراکم شده به طول ۲۰٫۱۲ متر وجود دارد.

توپ کریکت دارای محیطی حدود ۲۲٫۴ تا ۲۲٫۹ سانتیمتر است و ۱۵۵٫۹ تا ۱۶۳ گرم وزن دارد و سطح آن از چرم و مرکز آن از چوب پنبه پیچیده شده در نخ پُر شده است، همچنین چوبی که با آن به توپ ضربه می زنند بت نام دارد و بیشترین طول آن ۹۶٫۵ سانتیمتر و عرض آن در پهن ترین بخش ۱۰٫۸ سانتیمتر و وزن آن از ۱ تا ۱٫۴ کیلوگرم است.

انتهای پیام/

Go to TOP