ذوب آهن 2- لوکوموتیو 0؛

ذوب آهن اولین برد آسیایی را ثبت کرد/ شانس بالای صعود برای سبزپوشان

ذوب آهن ایران در برابر لوکوموتیو تاشکند ازبکستان به برتری ۲ بر صفر رسید و اولین سه امتیاز را در لیگ قهرمانان آسیا کسب کرد.

به گزارش میدان نیوز، دو تیم ذوب‌ آهن ایران و لوکوموتیو ازبکستان در هفته دوم مسابقات دور گروهی فوتبال لیگ قهرمانان آسیا بعد از ظهر امروز در ورزشگاه فولادشهر به دیدار یکدیگر رفتند.

امیر قلعه‌ نویی سرمربی تیم ذوب‌ آهن رشید مظاهری، محمد نژاد مهدی، گئورک ولسیانی، خالد شفیعی، سید محمد رضا حسینی، قاسم حدادی‌فر، بختیار رحمانی، مرتضی تبریزی، میلاد فخرالدینی، حمید بوحمدان و کی‌روش استنلی را به میدان فرستاد.

آندره میکلیائف سرمربی تیم لوکوموتیو ازبکستان نیز با ترکیب نستروف، توختاخوجائف، ماخارادزه، یالداشیف، کریم اف، علی بایف، عبداله اف، زوتیف، بیکمایف و میرزایف به رویارویی با تیم ذوب‌ آهن آمد.

ذوب آهنی ها که با وجود بازی خوب در اولین دیدار نتوانستند برابر حریف قدرتمند قطری به نتیجه برسند در بازی امروز برابر حریف ازبکستانی توانستند پرقدرت ظاهر شوند و با دو گلی که در دقایق ابتدایی و انتهایی نیمه دوم توسط مرتضی تبریزی و محمدرضا حسینی به ثمر رساندند با نتیجه دو بر صفر حریف خود را شکست دادند.

شرح بازی

لوکوموتیو پس از یک پیروزی پرگل در روز نخست مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به اصفهان آمده بود تا در یکی از کلیدی‌ ترین بازی‌ های این گروه حداقل امتیاز را کسب کند و شانس بالای صعود را برای خود باقی نگه دارد.

ارسال بلند تیم ذوب‌ آهن بر روی درازه تیم حریق در دقیقه ۱۴ به عنوان نخستین موقعیت حساس این دیدار ضربه سر ولسیانی ناکام ماند.

یک حمله دیگر در دقیقه ۲۱ از سوی ذوب آهن دروازه لوکوموتیو را با خطر روبرو کرد اما ضربه سر کی روش از بالای دروازه به بیرون رفت.

موقعیت تک به تک توختاخوجائف در دقیقه ۳۹ با عملکرد به موقع رشید مظاهری راهی به دروازه این تیم نیافت.

ضدحمله تیم لوکوموتیو در دقیقه ۴۲ این دیدار با حضور و دفع به موقع استنلی راهی کرنل شد.

نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل پایان یافت.

ذوب آهن که در نیمه نخست نتوانسته بود انتظارات را به عنوان یک میزبان برآورده کند نیمه دوم را با تمام قوا آغاز کرد و هنوز دو دقیقه از شروع بازی نگذشته بود که مرتضی تبریزی در دقیقه ۴۰ روی ارسال حسینی به زیبایی گل نخست را به ثمر رساند.

 محمدرضا حسینی در دقیقه ۹۲ با سانتر مهدی رجب‌زاده از نقطه کرنر برتری دو بر هیچ تیم خود را در این دیدار به ثبت رسانید.

ذوب آهن با سه امتیاز کلیدی که در این دیدار کسب کرد به جدول بازگشت و حالا در صورت پیروزی برابر الوحده امارات در دیدار بعدی می‌ تواند مدعی جدی صعود باشد.

حاشیه ها

**باشگاه ذوب‌ آهن در آستانه سالگرد شهادت حضرت زهرا(س) پرچم‌ های سیاه رنگی را در محیط ورزشگاه نصبت کرده است.

**قاسم حدادی‌ فر در این بازی که از ابتدا در ترکیب حضور دارد، بازوبند کاپیتانی را بر دست بسته است.

**در ابتدای بازی دو تیم به علت حادثه سقوط هواپیما بازی  را با یک دقیقه سکوت آغاز کردند.

**تعداد هواداران حاضر در ورزشگاه  هزار و ۷۰۰ نفر اعلام شد.

**قاسم حدادی‌ فر که جای خود را در نیمه دوم به مهدی رجب‌ زاده داد و بازوبند کاپیتانی را هم به مرتضی تبریزی داد تا او به مهدی رجب‌ زاده برساند.

** امیر قلعه نویی نسبت به رفتار تماشاگران این تیم که در پشت نیمکت نشسته بودند اعتراض کرد.

**در پایان این دیدار مرتضی تبریزی که گل اول تیمش را در این بازی زده بود به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

**بازیکنان ذوب‌ آهن پس از اتمام بازی به سمت هواداران رفتند و شادی خود را با آن ها تقسیم کردند.

انتهای پیام/

Go to TOP