به روز شده در: ۱۳:۳۵ يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰
تراکتور ایران 0 - 0 شارجه امارات / شاگردان خطیبی، ضعیف ترین نماینده ایران

تراکتور ایران 0 - 0 شارجه امارات / شاگردان خطیبی، ضعیف ترین نماینده ایران

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در دومین دیدار خود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف شارجه امارات رفت.

نظرات: ۰بازدید: ۵۳۲
۴۷۰
تعداد بازدید: ۹۳
چهارشنبه ۱۱ فروردين ۱۴۰۰
کمیته ملی المپیک و پارالمپیک آمریکا اعلام کرد ورزشکاران این کشور برای نشان دادن اعتراضات علیه نژادپرستی منعی ندارند.

به گزارش میدان، کمیته المپیک و پارالمپیک آمریکا اعلام کرد که ورزشکاران و کارکنان این کشور در المپیک آینده می‌توانند در اعتراض به بی عدالتی‌های نژادی و اجتماعی در طول بازی‌ها، دست خود را مشت کرده و یا زانو بزنند.

با انتشار ویدئویی اعلام شد که این اعتراضات محدود به عدالت اجتماعی و نژادی است اما هدف قرار دادن سایر موضوعات مانند محیط زیست، سیاست و ... مجاز نیست.

در این ویدئو انواع اعتراضات مجاز اعلام شده است. براین اساس مشت‌های برافراشته، زانو زدن در هنگام پخش سرود ملی آمریکا و استفاده از ماسک‌های صورت با شعارهای ضدنژادپرستی مجاز خواهد بود.

در این ویدئو همچنین گفته شد که کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) قوانین خاص خود را برای بازی‌های تابستانی تعیین می‌کند اما کمیته المپیک آمریکا با IOC همکاری خواهد کرد تا قوانینی را برای اعتراضات در هنگام رقابت ورزشکاران از سراسر جهان در توکیو تدوین کند.

در جریان بازی‌های المپیک ۱۹۶۸ مکزیکوسیتی ۲ مدال آور طلا و برنزی آمریکا در حالی روی سکو رفتند که در اعتراض هنگام پخش سرود مشت‌های خود را بالا برده بودند. این ۲ ورزشکار به خاطر رفتار انجام شده محروم شدند.

ارسال نظر
انتقاد تند قطری‌ها از AFC

انتقاد تند قطری‌ها از AFC

سایت قطری در گزارش خود به انتقاد شدید از کنفدراسیون فوتبال آسیا پرداخت و مسابقات کنونی لیگ قهرمانان را یک شکست تمام عیار برای AFC دانست.

نظرات: ۰بازدید: ۵۶۷