به روز شده در: ۱۹:۱۰ پنجشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
فوتبال ساحلی ایران از حضور در جام جهانی کنار گذاشته شد

فوتبال ساحلی ایران از حضور در جام جهانی کنار گذاشته شد

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با تصمیم AFC از جام جهانی 2021 روسیه کنار گذاشته شد.

نظرات: ۰بازدید: ۱
۵۶۳
تعداد بازدید: ۱۲
شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰
نام سرمربی سابق تیم ملی ایران در میان گزینه‌های هدایت تیم ملی آفریقای جنوبی دیده می‌شود.

به گزارش میدان، هفته گذشته تیم ملی آفریقای‌جنوبی از صعود به مرحله نهایی جام ملت‌های آفریقا بازماند. آفریقایی‌ها که در گروه C قرار دارند، مقابل سودان با نتیجه ۲ بر متحمل شکست شدند و در رده سوم قرار گرفتند. به خاطر همین عدم صعود به جام ملت‌های آفریقا مولفی نتسکی سرمربی ۵۱ ساله این تیم برکنار شد. فدراسیون فوتبال این کشور ادعا کرد، نتسکی از استعفا خودداری کرده و آن‌ها مجبور به برکناری وی شده‌اند.

پس از این اتفاق، رسانه‌ها از گزینه‌های جانشینی سرمربی قبلی خبر دادند. در لیست شش نفره نام کارلوس کی‌روش سرمربی سابق ایران دیده می‌شود. کی‌روش که در سال ۲۰۰۱ و به مدت ۱۰ ماه و در ۷ بازی هدایت آفریقای جنوبی را برعهده داشت، اکنون در آستانه بازگشت به نیمکت این تیم قرار دارد.

وب سایت news۲۴ در خبری به بررسی ۶ کاندیدای هدایت آفریقای جنوبی پرداخته و درخصوص کی‌روش نیز نوشته است: یکی دیگر از مربیان سابق بافانا بافانا کارلوس کی‌روش پرتغالی است که سابقه صعود به تورنمنت‌های مهم را در کارنامه دارد. کی‌روش در مهمترین دوران مربیگری خود به همراه ایران توانست به جام‌های جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ صعود کند.

یکی از رقبای جدی کی‌روش در میان گزینه‌های اعلام شده، هروه رنارد سرمربی سابق تیم ملی ساحل عاج است. نام سرمربی فرانسوی در مقطعی برای هدایت تیم ملی ایران مطرح شد. در کارنامه رنارد قهرمانی جام ملت‌های آفریقا به همراه ساحل عاج ثبت شده است.

ارسال نظر
صعود موقت شاگردان زیدان به صدر جدول

صعود موقت شاگردان زیدان به صدر جدول

رئال مادرید در زمین کادیز 0-3 به برتری رسید و ضمن رسیدن به صدر جدول، انتقام شکست بازی رفت را نیز گرفت.

نظرات: ۰بازدید: ۱